TOP 5 | KSIĄŻKI NA JESIEŃ

14:28:00


Nie to, żeby jesień była moją ulubioną porą roku, ale trzeba przyznać, że przy stu minusach jakie można jej przypisać, ma też kilka plusów. Jednym z nich są długie wieczory, z których przynajmniej jeden na tydzień można przeznaczyć na czytanie. Przejrzałam swoje skromne zbiory i doszłam do wniosku, że mam kilka takich książek, z którymi tej jesieni koniecznie muszę się zapoznać albo do których koniecznie muszę wrócić.

1. Harry Potter i Kamień Filozoficzny, JK Rowling
Już chyba czas, aby ponownie zameldować się w świecie magii i czarodziejstwa. Ponowne spotkanie z ulubionymi bohaterami i niesamowitymi historiami uważam za punkt obowiązkowy w najbliższym czasie.

2. Cyrk nocy, Erin Morgenstern
Słyszałam na temat tej książki tyle świetnych opinii, że zapragnęłam ją mieć, a jak już ją mam, to zalega na półce. Czas z tym skończyć i zasiąść do lektury.

3. Obca, Diana Gabaldon
Dostałam tę książkę na ostatnie urodziny i do tej pory jej nie przeczytałam, a ponoć warto to zrobić. To mała cegła, więc kiedy, jak nie teraz?

4. Przeminęło z wiatrem, Margaret Mitchell
Bałam się wrócić do tej książki, aby nie popsuć sobie opinii na jej temat... bo może będzie inaczej, bo może dorosłam, bo może zmienił mi się gust... na próbę przeczytałam spory fragment i wiecie co? To nadal jest tak genialne, jak zapamiętałam, więc czas na powtórkę.

5. Coś pożyczonego, Emily Giffin
Jesienią zawsze mam ochotę na twórczość Emily Giffin. Niby proste obyczajówki, a takie przyjemne. 

I to tyle... albo aż tyle ;-) Jak wyglądają Wasze plany?

Możesz przeczytać też:

0 komentarze