CECELIA AHERN: MIŁOŚĆ I KŁAMSTWA

19:24:00


Po lekturze Love, Rosie postanowiłam czytać wszystko, co Cecelia Ahern raczy napisać. I o ile Kiedy cię poznałam przypadło mi do gustu, o tyle nie do końca rozumiem powieść Miłość i kłamstwa. To historia naciągana, jedynie pozująca na głęboką i, nie da się ukryć, po prostu nudna.

Sabrina Boggs pewnego dnia odnajduje imponującą kolekcję marmurków należącą do jej chorego ojca. To dla niej duże zaskoczenie, że Fergus Boggs kiedykolwiek grał lub choćby interesował się grą w kulki. Tego dnia kobieta zdaje sobie sprawę, że jej tata, człowiek, z którym co prawda nigdy nie łączyła jej szczególnie bliska więź, ale jednak ktoś jej dobrze znany, mógł przez lata prowadzić podwójne życie, z którego ani ona, ani jej matka, nie zdawały sobie sprawy.

Odkrywanie przeszłości własnego rodzica może być ciekawe, ale akurat w tym przypadku niekoniecznie jest. Cecelia Ahern nie porwała mnie tą historią. Za mało w niej akcji, za mało prawdziwych emocji, za mało bohaterów z jajem. Jest miałko i leniwie, choć poprawnie. Nie mamy do czynienia z gniotem. Po prostu autorka przyzwyczaiła nas do pisania na pewnym poziomie, i o ile językowo ten poziom został zachowany, o tyle merytorycznie tym razem wyszło dość słabo. Zabrakło pomysłu, bo wykonanie, odwrotnie niż to zwykle bywa, jest całkiem niezłe.

Bardzo podoba mi się za to wydanie książki i to, że cała autorska seria utrzymana jest w tym samym klimacie. Dodatkowo wydawnictwo stara się chyba dopasować także wcześniejsze powieści Ahern do tego modelu, wznawiając ich wydania, za co należą mu się wielkie brawa. Mało rzeczy irytuje mnie tak, jak chaos i bylejakość przy wypuszczaniu na rynek książek.

Cecelia Ahern: Miłość i kłamstwa. Wydawnictwo Akurat, 2016. 
Początek książki możecie przeczytać za darmo tutaj.
Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Akurat.


Możesz przeczytać też:

0 komentarze