CO TY WIESZ O BLOGOWANIU?

22:11:00


Jeszcze tego nie było, żeby Karriba występowała w roli eksperta od czegokolwiek, a już szczególnie od blogowania. Ale wystąpiła...

Jakiś czas temu dostałam zaproszenie do udziału w drugiej edycji konferencji pod tytułem Co ty wiesz o blogowaniu? i nieco mnie to zdziwiło, bo w zasadzie, po niespełna czterech latach w blogosferze, nadal więcej nie wiem niż wiem o pisaniu w Internecie, i kto jak kto, ale akurat Wy na pewno świetnie to czujecie. Niemniej jednak to było niesamowicie miłe zaproszenie i oczywiście nie mogłam się doczekać, aby móc Wam o tym opowiedzieć. Bo przecież grunt to się chwalić ;-)


Oprócz mnie zaproszenie na konferencję dostały jeszcze dwie inne blogerki książkowe - doskonale mi znana Iza z bloga Dość poważnie i legendarna Kasia z bloga Z pasją o dobrych książkach, którą wreszcie (wreszcie!) miałam okazję poznać. To było niesamowite, bo Kasia jest przesympatyczna i ma genialne poczucie humoru. Polecam zaznajomić się z nią każdemu, kto jeszcze nie poznał jej w realnym życiu. Na panelach pojawiły się też inne blogerki, których fajnie się słuchało i które warto było spotkać.


Moje światłe wystąpienie trwało około dwudziestu minut i dotyczyło przede wszystkim tego, jakie posty są na blogach książkowych najpopularniejsze oraz jak, mniej więcej, wygląda współpraca z wydawnictwami, bo to zawsze budzi największe zainteresowanie. Iza skupiła się na tym jak w ogóle zacząć blogować o książkach, a Kasia zrobiła takie show, że śmiałam się przez cały czas trwania jej wystąpienia i jeszcze długo po nim. Myślę, że ludzie wzięli mnie za wariatkę, ale uwierzcie na słowo - każdy kto już trochę "siedzi w tym interesie" musiał, po prostu musiał, odnaleźć swoje doświadczenia w jej anegdotkach!


Cóż za minimalizm... o, i setka Izy dla uczelnianej telewizji:


Myślę, że po tej konferencji czas już najwyższy przestać nazywać Izę początkującym blogerem. Nie wiem czemu ta etykietka przykleiła się do niej na tak długo. W końcu pisze od prawie 1,5 roku! Wnioskuję więc o zamknięcie tego etapu w jej blogerskiej karierze i pozwolenie jej na wypłynięcie na szerokie wody :-)

Ogólnie rzecz ujmując to było naprawdę ciekawe doświadczenie, mimo że wystąpienia publiczne raczej nie są tym, w czym czuję się najmocniej ;-) No ale każdą okazję do zrobienia selfie się wykorzystuje, prawda? A ta była całkiem niezła!


Wielkie dzięki Radzie Wydziałowej Wydziału Politologii UMCS i nieocenionemu Darkowi z bloga Się Mówi za zaproszenie :-)

Możesz przeczytać też:

0 komentarze