DZIEJE SIĘ

20:48:00


Z okazji Światowego Dnia Książki Gazeta Wyborcza postanowiła zamienić się na jeden dzień w Gazetę Pisarzy. Autorzy książek przygotowali w całości jedno wydanie. Mnie najbardziej podobał się artykuł o zwyczajach towarzyszących pisarzom podczas procesu twórczego. Kto jakiej czcionki używa i bez czego podczas pisania nie może się obejść... fajne :-)

Teraz o świetnej akcji #CzytajDalej związanej z pierwszą na świecie premierą książki w przestrzeni miasta. Najnowsza powieść Jaume Cabré pojawiła się na warszawskich billboardach w metrze, na plakatach, sklepowych witrynach, podłogach bibliotek, kawiarnianych kubkach, magnesach czy chodnikach. Książkę można przeczytać w całości poruszając się po mieście i odnajdując poszczególne strony powieści. Zostałam poproszona o wsparcie tej ciekawej akcji. Moją małą cegiełkę możecie zobaczyć tutaj (klik). 

Mamy maj, a maj to miesiąc, w którym odbywają się Targi Książki w Warszawie. Mogę Wam powiedzieć, że tym razem zamierzam się na nich pokazać. To będzie mój pierwszy raz!  Raczej nie zaczepiam ludzi w tłumie, bo brak mi do tego odwagi, ale gdyby ktoś był nieco mniej zdziczałym stworzeniem niż ja, niech nie obawia się trącić mnie łokciem ;-) 

Niedawno odkryłam na Facebooku całkiem fajną grupę, która nosi nazwę Wymienialnia książek. To świetne miejsce, gdzie szybko można wymienić książki, z którymi chcemy się pożegnać i przyjąć do swojego mieszkania nowe, pod jakimś względem dla nas ciekawsze. Grupę znajdziecie tutaj (klik). UWAGA! Usuwane są z niej wszystkie posty dotyczące propozycji sprzedaży. 

Jakiś czas temu uczestniczyłam w spacerze śladami komisarza Maciejewskiego. Swoje wrażenia opisałam tutaj (klik). 

W maju dostałam też zaproszenie do udziału w wydarzeniu, które na razie jest bardzo tajemnicze, ale i jednocześnie niesamowicie dla mnie ciekawe. Szczegółami na pewno podzielę się kiedy nadejdzie odpowiednia pora ;-) 

Brakuje mi czasu na wszystko, ale staram się! :-) 

Możesz przeczytać też:

0 komentarze