ZAPOWIEDŹ KWIETNIA: REBEKA

17:09:00


Najsłynniejsza powieść angielskiej mistrzyni romansu psychologicznego, która doczekała się licznych adaptacji filmowych, teatralnych i telewizyjnych.
Uboga dziewczyna, pracując jako dama do towarzystwa bogatej Amerykanki, pani van Hopper, trafia do Monte Carlo, gdzie poznaje bogatego wdowca Maxima de Wintera. Po krótkiej znajomości poślubia go i zamieszkuje w jego angielskiej posiadłości Manderley.
Przybywszy do Manderley nowa pani de Winter czuje się przytłoczona przepychem posiadłości i wspomnieniami o pierwszej żonie Maxima, Rebece, która choć zginęła w wypadku na morzu, wciąż żyje w pamięci domowników i gości Manderley.
Szczególnie pieczołowicie pamięć o Rebece pielęgnuje gospodyni, pani Danvers, uwielbiająca zmarłą panią de Winter i wykorzystująca każdą okazję, by wytknąć nieśmiałej nowicjuszce, jak pod każdym względem doskonała była jej poprzedniczka.
Stopniowo druga pani de Winter dochodzi do wniosku, że jej mąż musi wciąż darzyć uczuciem idealną Rebekę, nie zaś ją… Wplątana w kryminalną intrygę bohaterka, musi się zmierzyć z przerażającymi wydarzeniami i pokonać własny strach. Powieść jest historią wielkiej nienawiści i wielkiej miłości, przedstawioną w pełnej grozy stylistyce romansu gotyckiego.
Książka ukazała się w 1938 roku i do dziś cieszy się nie słabnącym powodzeniem.

Opis znaleziony na stronie Wydawnictwa Albatros. Nawiasem mówiąc, w siedzibie tego wydawcy brakuje chyba słownika ortograficznego. Pomijając jednak kwestię pisowni „nie” z przymiotnikami, a odnosząc się do samej książki, jestem nią naprawdę zainteresowana. Wspominałam już o tym przy okazji wynurzeń na temat Serca ze szkła Kathrin Lange, a teraz potwierdzam jeszcze raz – chcę przeczytać Rebekę, a to wydanie wydaje się całkiem fajne.


Czekam. Premierę zaplanowano na 22 kwietnia.

A na co wy czekacie w tym miesiącu?

Możesz przeczytać też:

0 komentarze