OSCARY 2016 [RELACJA LIVE]

21:07:00


To już dziś: przed nami oscarowa noc! Mimo że w kwestii kina nieodmiennie od lat mam wielkie zaległości (które staram się powoli nadrabiać!), to, również nieodmiennie, doroczna gala przyciąga moją uwagę niczym serowe cheetosy przyciągają uwagę mojego kota. Taki paradoks. Imprezę zwykłam śledzić do wczesnych godzin rannych, bez względu na okoliczności i podobne plany mam również tym razem. Jeśli chcecie, możecie mi towarzyszyć :-) Zobaczymy, do której uda się nam wytrzymać! 

21:02 - Startujemy! 

21:12 - Główna rozgrywka, ta o którą tyle szumu w mediach, toczy się właściwie w pięciu głównych kategoriach, z których najważniejszą jest, i nie ma co się temu dziwić, ta dotycząca najlepszego filmu. W tym roku o laur zwycięstwa na tym polu walczą: Zjawa, Brooklyn, Big Short, Most szpiegów, Spotlight, Marsjanin, Mad Max: Na drodze gniewu i Pokój

21:41 - Pierwszym filmem, który obejrzałam z myślą o tegorocznych Oscarach, był Marsjanin. To bardzo dobra adaptacja świetnej książki Andy'ego Weira. Zabawna, czyli taka jaka powinna być - wszak chodziło w niej o przedstawienie dramatycznej, niemal beznadziejnej sytuacji, w jakiej znalazł się główny bohater, z dystansem i humorem, prawda? I to się moim zdaniem udało. 

22:05 - Za to do Mad Maxa miałam dwa podejścia. Jakoś poszło, ale początek był dla mnie trudny do przełknięcia, a potem było tylko odrobinę lepiej. Duży plus dla aktorów, których lubię i drugi za charakteryzację. Ale sama historia? Proszę, dajcie spokój ;-) 

22:27 - Ujął mnie Most szpiegów, chociaż w ogóle się tego nie spodziewałam... no dobra, trochę oszukuję, bo to jednak typowo amerykańskie, hollywoodzkie kino, a ono zwykle przypada mi do gustu. Mam pewne zastrzeżenia i tradycyjnie dotyczą one amerykańskiej wizji świata, ale ogólnie to naprawdę świetny film! Oscara pewnie nie dostanie, niektórzy twierdzą nawet, że nie zasłużył na nominację, ale ja bym spokojnie mogła przyznać mu statuetkę i nie płakać przy tym ;-)

22:59 - Ostatnim filmem, który udało mi się obejrzeć w całości, jest Pokój. I to naprawdę znakomity obraz. Poruszający i przerażający, ale świetny. Zasłużona nominacja, zasłużony byłby także Oscar. 

23:43 - Ok, podgląd na czerwony dywan już jest. Póki co całą uwagę skupia na sobie Leo, który jeszcze nawet nie przybył... co będzie jak przybędzie? ;-)

00:23 - Chyba nigdy nie pojmę fenomenu amerykańskiej telewizji... 

00:25 - Btw, pojawiają się pierwsze gwiazdy :-)

00:31 - Jacob Tremblay, młody aktor znany z filmu Pokój, jest słodki! I nieźle gra, jak na 9-latka. 

00:57 - Stan na teraz: najładniejszą sukienkę ma Saoirse Ronan

1:22 - Alicia Vikander też ładnie wygląda, ale na Złotych Globach podobała mi się bardziej. To była cudowna kreacja...

2:03 - Jest Leo. Elegancki jak zawsze :-)

2:06 - Kevin Hart jest niższy ode mnie o 2 centymetry, według niektórych źródeł. Nie wiedziałam, że ktokolwiek może być ode mnie niższy...

2:10 - Ale chyba nie ma z tym problemu i to jest fajne. 

2:12 - Myślę, że Leo nie jest tym, który dzisiejszego wieczoru zasługuje na Oscara najbardziej. Ósmą nominację w historii ma Diane Warren. Napisała tyle wspaniałych piosenek, że już chyba czas. Because you love me, How do I live, I dont't want to miss the thing czy There you'll be. Tak, zdecydowanie już pora. 

2:26 - Gdzieś mi się zgubiła Jennifer Lawrence...

2:30 - No dobra, zaczyna się. Nawiasem wtrącę tylko, że Kate Winslet włożyła coś na kształt folii. Ale, o dziwo, całkiem ładnej. 

2:40 - Jen się znalazła, a Chris Rock opowiada właśnie o rasizmie. Cała reszta się śmieje. Nie wiem czy to ich naprawdę bawi, czy może tak po prostu wypada ;-)

2:48 - Pierwszy Oscar dla Spotlight za najlepszy scenariusz oryginalny. To było do przewidzenia. 

2:53 - Big Short z Oscarem za najlepszy scenariusz adaptowany. Kolejny pewniak :-)

3:00 - Temat rasizmu - ciąg dalszy... Rock szaleje ;-)

3:04 - Śpiewa Sam Smith. Piosenkę z Bonda. 

3:13 - Oscar dla najlepszej aktorki drugoplanowej w rękach Alicii Vikander. Super! Ja jestem za :-)

3:21 - Oscar za najlepsze kostiumy dla Mad Maxa, a dokładniej za Mad Maxa

3:22 - Nawiasem mówiąc, Cate Blanchett wygląda uroczo. 

3:24 - Nagroda za scenografię. Kto dostanie? Chwila, chwila, chwila... Mad Max

3:26 - Wspomniana Cate!


3:27 - Charakteryzacja z Mad Maxa z Oscarem. 3 kategorie, w których ten film miał wygrać, i właśnie to zrobił. Na razie bez niespodzianek. 

3:33 - Wspominałam wcześniej o kreacji Saoirse Ronan i oto ona:


3:38 - Najlepsze zdjęcia. Dla kogo Oscar? Ok, pierwsza nagroda dla Zjawy. 3 z rzędu dla Emmanuela Lubezkiego

3:42 - Chyba pierwsza mała niespodzianka. Najlepszy montaż dla Mad Maxa. Priyanka Chopra ma całkiem ładną suknię, tak btw. 

3:48 - Montaż dźwięku. Pewnie znowu Mad Max ;-)

3:50 - Oczywiście. Naturalnie. Nie mogło być inaczej. 

3:52 - Najlepszy dźwięk też dla Mad Maxa. Wygrywa wszystkie kategorie techniczne. 

3:57 - O, a efekty specjalne dla Ex Machiny. Wreszcie coś nowego ;-)

4:10 - Nagrodę dla najlepszego animowanego filmu krótkometrażowego wręczyły Minionki. Pierwszy w historii Oscar dla Chile. 4:13 - Najlepszy film animowany dla zdecydowanego faworyta, czyli W głowie się nie mieści

4:17 - A teraz śpiewa The Weekend. Ścieżka dźwiękowa to jedyne, czym film Pięćdziesiąt twarzy Greya może się pochwalić... 

4:22 - O, dla mnie ciekawa kategoria! Aktor drugoplanowy. 

4:33 - A! Mark Rylance! Bardzo się cieszę!!!

4:42 - A Girl in the River najlepszym krótkometrażowym filmem dokumentalnym. 

4:44 - A pełnowymiarowym Amy. Niekoniecznie mój typ. 

4:58 - Wspomnienie Alana Rickmana

5:09 - Stutterer najlepszym filmem krótkometrażowym, a Syn Szawła najlepszym obrazem nieanglojęzycznym. 

5:12 - Teraz Lady Gaga, zapowiedziana przez wiceprezydenta USA, Joe Bidena. 

5:20 - I kategorie muzyczne. Najlepsza muzyka i piosenka. 

5:23 - Najlepszą muzykę miała Nienawistna Ósemka

5:28 - A piosenkę Spectre. Sam Smith z Oscarem. 

5:35 - No i najważniejsze kategorie! Reżyseria. 

5:38 - Alejandro G. Inarritu. Drugi raz z rzędu. 3 taki przypadek w historii. 

5:48 - Najlepszą aktorką pierwszoplanową Brie Larson! Mój typ :)) Kategorie aktorskie napawają mnie wielką radością w tym roku :-)

5:50 - No dobra, ale teraz to, na co wszyscy czekają. Cały świat się zastanawia nad rozstrzygnięciem w kategorii pierwszoplanowego aktora. Leo czy nie Leo. I jeśli tak, to jak to będzie wyglądało. 

5:51 - Pewnie tak. Pewnie tak. Przecież nie zrobią mu tego... chociaż już za Wilka z Wall Street powinien dostać Oscara. Czy za Zjawę, nie wiem. 

5:57 - Yep. Owacja na stojąco dla Leo. To jest ten dzień ;-)

6.00 - :D


6:01 - A najlepszym filmem Spotlight!

6:07 - Kończę. Muszę się przespać chociaż 2 godziny, zanim zacznie się normalny, daleki od Oscarów tydzień :-) Dajcie znać co myślicie o rozstrzygnięciach :-)

Możesz przeczytać też:

0 komentarze