10 NAJLEPSZYCH KSIĄŻEK 2015 ROKU

17:51:00


Muszę przyznać, że to był kolejny przeciętny rok pod względem jakości przeczytanych przeze mnie książek. Ilości też, ale to już zupełnie inna historia. Albo ja jestem taka wybredna, albo wyjątkowo źle dobieram sobie lektury. Muszę zbadać temat, a tymczasem zapraszam Was na 10 najlepszych książek 2015 roku według Karriby. Tradycyjnie wzięłam pod uwagę książki przeczytane, a nie wydane w ciągu ostatnich 365 dni. Wszystko jasne? To zaczynamy :)


10. Kiedy cię poznałam, Cecelia Ahern

Z Cecelią Ahern zapoznałam się dzięki znakomitej powieści Love, Rosie i postanowiłam pójść dalej. Kiedy cię poznałam nie była tak dobra jak opowieść o Rosie i Alexie, ale i tak bawiłam się świetnie. Ostrzę sobie ząbki na więcej!

9. Coś mojego, Marci Lyn Curtis

Trochę mnie ta powieść zaskoczyła. Spodziewałam się, że może być fajna, ale nie sądziłam, że pochłonie mnie do tego stopnia! Chyba największy książkowy suprajs tego roku.

8. Sekretne życie Cee Cee Wilkes, Diane Chamberlain

Moje pierwsze spotkanie z uwielbianą przez rzesze Diane Chamberlain. Uważam je za bardzo udane. Historia może nieco dziwna, bez błysku, ale mimo to diabelnie wciągająca. Podobnie jak w przypadku Cecelii Ahern, chcę więcej.

7. Zbuntowana, Veronica Roth

Klasyk wśród współczesnych młodzieżówek. Pierwszy tom serii Niezgodna podobał mi się bardziej, ale i ten był świetny. Czekam na ekranizację ostatniego tomu! I na lekturę, naturalnie. 

6. Więcej czerwieni & Trzydziesta pierwsza & Z jednym wyjątkiem, Katarzyna Puzyńska

Szóstka dla Katarzyny Puzyńskiej. Nie potrafię wybrać jednej jej powieści, więc nagroda zostaje przyznana za całokształt. Styl mnie irytuje, a bohaterowie bezwzględnie kwalifikują się do spalenia, ale te historie warte są grzechu. I znoszenia młodszego aspiranta Daniela Podgórskiego oraz jego nieokiełznanej miłości do wuzetek.


5. Mansfield Park & Opactwo Northanger, Jane Austen

Dwie ostatnie powieści Jane Austen w moim życiu. Ta kobieta była niezawodna! Uwielbiam wszystkie jej książki. Wszystkie sześć razem i każdą z osobna. Epickie!

4. Światło, którego nie widać, Anthony Doerr

Dla mnie historia lekko wtórna, ale wciąż znakomita. Czyta się szybko, czyta się z zainteresowaniem, a całość jest poruszająca. Polecam!

3. Wołanie kukułki & Jedwabnik, Robert Galbraith 

Cormoran Strike! Moja nowa, świeżutka, tegoroczna miłość! Jeszcze w tym miesiącu wydana zostanie trzecia część jego przygód i autentycznie - umrę, jak nie przeczytam!

2. Złodziejka książek, Markus Zusak

Moim zdaniem to lepsza wersja Światła, którego nie widać. Cóż to jest za historia! Totalnie cudowna i poruszająca.  

1. Kod Leonarda da Vinci, Dan Brown

Trochę oszukuję, ale wiedzcie, że ten rok był naprawdę zły pod względem książek, więc bądźcie wyrozumiali. Kod Leonarda da Vinci raz już przeczytałam, ale było to dawno temu. Aktualnie go sobie odświeżam i mimo że jeszcze nie skończyłam (to jest właśnie największe oszustwo tego wpisu), to wiem, że ta powieść zasługuje na ten ranking i na to miejsce. Uwielbiam ♥♥♥

Ranking z roku 2013 znajdziecie tutaj (klik), a z 2014 tutaj (klik). 

A jak u Was? Co z tej listy przeczytaliście?

Możesz przeczytać też:

0 komentarze