ZAPOWIEDŹ SERIALU: BIBLIOTEKARZE

12:57:00

Do niedawna nie byłam świadoma istnienia serialu Bibliotekarze. Jak wiecie, nie mam telewizora, więc nie mogłam przypadkowo nadziać się na jego reklamę. W Internecie również nie spotkało mnie to szczęście. Niedawno napisał jednak do mnie Universal Channel Polska i oświecił w tej kwestii :)


Sama niewiele jeszcze mogę powiedzieć na temat tego serialu, poza tym tylko, że zapowiada się ciekawie. Obejrzałam dwa odcinki pierwszego sezonu i muszę przyznać, że spodziewałam się czegoś innego. Akcja tej historii rozgrywa się w nowojorskiej Public Library, a jej bohaterami są tytułowi bibliotekarze. Zdawałoby się, że to idealny serial dla moli książkowych, czyli dla nas :) Niestety przynajmniej na początku książki stanowią tu tło, a fabuła skupia się na magicznych artefaktach. Nasuwa się więc pytanie, czemu akcja nie dzieje się w jakimś muzeum. Ale! Ponoć im dalej w las tym lepiej, a główni bohaterowie podróżują w czasie i udaremniają pradawne spiski m.in. znanych z powieści złych charakterów. Ten motyw, jak na pewno możecie się domyślić, bardzo mi się podoba :)

W niedzielę na Universal Channel będzie miał premierę drugi sezon tego serialu. Przeciwnikiem bibliotekarzy w tej odsłonie ma być Prospero z szekspirowskiej Burzy, ale nie zabraknie też innych książkowych bohaterów. Krążą pogłoski, że spotkamy się z Profesorem Moriartym (coś dla fanów Sherlocka) i z Dorianem Gray'em! Ja widziałam już (nie mogłam się powstrzymać, haha) screenery dwóch pierwszych odcinków nowego sezonu i na pewno wygląda to wszystko dużo lepiej niż początek pierwszej serii. W tej odsłonie będzie mnóstwo literackich odniesień, uwierzcie na słowo, więc nie zniechęcajcie się po pierwszych próbach z pierwszym sezonem - to naprawdę ma potencjał :)

Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że aktualnie to jedyny "książkowy" serial na rynku. Mam rację? Wiecie coś o innym? Któż więc ma go oglądać, jak nie my? ;) Co myślicie? Śledziliście pierwszy sezon? Dajcie znać! Możecie też zajrzeć do Olgi z Wielkiego Buka, która również pisała o Bibliotekarzach (klik), a w niedzielę na swoim Instagramie i Snapchacie będzie prowadziła relację LIVE z oglądania pierwszego odcinka drugiej, "totalnie literackiej", odsłony  :)


I pamiętajcie o najważniejszym wniosku, jaki płynie z oglądania tego serialu - wiedza i oczytanie to potężna broń! :D

Wpis powstał przy współpracy z Universal Channel Polska.

Możesz przeczytać też:

0 komentarze