WIECZORY FILMOWE | PAŹDZIERNIK 2015

13:31:00

Październik to już jesień, a jesienią zwykle jest sporo czasu na oglądanie filmów czy czytanie książek. U mnie jednak jakoś się to nie sprawdza ;-) Mimo wszystko w ubiegłym miesiącu dwa filmy udało mi się odhaczyć. Zobaczymy, jak będzie w listopadzie. 

Pixele (2015)


"Prezydent USA powołuje ekspertów od gier wideo do walki z obcymi, którzy zaatakowali Nowy Jork."

Film nawet nie katastroficzny, a pseudo-katastroficzny. Komedia jakich wiele, ale niewątpliwie w pełni spełniająca założenia gatunku, czyli po prostu zabawna. Adam Sandler w roli speca od starych gier wideo i atakujące świat pixelowe potwory. Momentami byłam bliska przyśnięcia, ale ogólnie uważam, że ta historia nieźle nadaje się do obejrzenia w długi, jesienny wieczór. 

Moja ocena: 6/10.

Papierowe miasta (2015)"Młody chłopak i jego dwóch przyjaciół wyrusza w podróż, aby znaleźć zaginioną dziewczynę z sąsiedztwa."

Ekranizacja kolejnej po Gwiazd naszych wina książce Johna Greena. Niezupełnie wiem co mam o niej myśleć. Sam film jest dość przyjemny, ale mało wciągający czy poruszający, właściwie nic nie wnoszący do życia - ani refleksji, ani humoru, ani wzruszeń. Po prostu nijaki. Nie wiem czy to wina książki, czy może scenariusza, ale coś poszło nie tak. Nie mam zastrzeżeń do aktorów, chociaż prawdą jest, że Cara Delevingne wypadła mało naturalnie. Główną wadą tej historii jest raczej to, że... to zwyczajnie nie jest dobra historia. 

Moja ocena: 4/10

Ciekawe, co przyniesie listopad... oby coś lepszego ;))
Zdjęcia i cytaty pochodzą ze strony www.filmweb.pl. 

Możesz przeczytać też:

0 komentarze