HIGH FIVE: MIASTA W AMERYCE PÓŁNOCNEJ, KTÓRE NAJBARDZIEJ CHCIAŁABYM ODWIEDZIĆ

19:57:00

Ranking, który za chwilę zobaczycie, będzie niesamowicie, ekstremalnie wręcz banalny. Dziecko popkultury wyszło z Karriby w całej swojej okazałości. Nic tylko to USA mi w głowie. Wybaczcie więc, że Ameryka Północna sprowadza się dla mnie właściwie wyłącznie do Stanów Zjednoczonych...

5. MEKSYKNo ok, jedno miejsce zostawiłam sobie dla stolicy Meksyku, którym jest... Meksyk, znany bardziej jako Mexico City. Miejsce akcji wielu tzw. telenoweli brazylijskich, które w rzeczywistości są oczywiście (w tym przypadku) telenowelami meksykańskimi. Miasto kusi mnie jednak w jakiś dziwny, niepokojący sposób. Niby nic specjalnego, a pojechałabym i zobaczyła. I oceniła. 

4. WASZYNGTONStolica Stanów Zjednoczonych i miejsce wielkiej polityki. Biały Dom, Kapitol (nie mylić z tym rzymskim) i Pentagon. Kto nie chciałby tego wszystkiego zobaczyć?

3. LOS ANGELESNie marzę o karierze w Hollywood, ale Miasto Aniołów to bym sobie obejrzała... czemu nie? Te palemki i Beverly Hills. I ten wielki, słynny napis! Daaamn!

2. NOWY JORKParyż i Nowy Jork wydają mi się dwoma najbardziej oklepanymi miastami na świecie, a mimo to chciałabym je zobaczyć :-) No bo jak można podarować sobie wizytę w Central Parku, zerknięcie na Empire State BuildingStatuę Wolności albo przemknięcie obok Rockefeller Center?

1. CHICAGONa pierwszym miejscu miasto, które dla wielu może być niespodzianką. W ubiegłym miesiącu pisałam o Europie i tam również postawiłam na dziwne z punktu widzenia wielu osób miasto, więc to chyba dla mnie typowe. Chicago to moje gigantyczne marzenie. Dosłownie. Willis Tower i John Hancock Center już na mnie czekają... naprawdę w to wierzę! Nawet jeśli cierpię na batofobię.

Mam nadzieję, że kiedyś uda mi się zobaczyć chociaż jedno z tych miast. W końcu Mediolan z ubiegłego miesiąca się spełnił ;-)

Zdjęcia pochodzą ze stron www.mcquilling.com, www.pomyslnapodroz.pl, www.lingwista.com.pl, www.tapetus.pl, www.acbl.org.pl.

Możesz przeczytać też:

0 komentarze