HARRY POTTER CHARACTERS BOOK TAG

10:56:00

Już naprawdę bardzo dawno temu Marta z bloga Życie między wierszami nominowała mnie do tego tagu, ale jakoś nie miałam dość czasu, żeby się nim porządnie zająć. Teraz jednak nadrobiłam zaległości i mogę wam zaprezentować Harry Potter Characters Book Tag w mojej wersji :-) Mam nadzieję, że się wam spodoba!


Harry Potter - bohater powszechnie znany i rozpoznawany w swoim świecie.

Odpowiedź może być tylko jedna: Magnus Bane z książek Cassandry Clare. Wielki Czarownik Brooklynu to postać powszechnie znana, legendarna wręcz. Kocie oczy, dziwne stroje, zamiłowanie do brokatu. Magnus jest jedyny w swoim rodzaju!

Hermiona Granger - bohater, którego fascynuje nauka. 

Trudno znaleźć kogoś, kto miał takiego fioła na punkcie nauki jak Hermiona, ale przychodzi mi do głowy ojciec Ellie z Alchemii miłości Eve Edwards. Szalał do tego stopnia, że wpędził w niezłe kłopoty nie tylko siebie, ale i swoją córkę. 

Ron Weasley - bohater z wielodzietnej rodziny. 

Pomyślałam o Ahmadzie z Drzewa migdałowego Michelle Cohen Corasanti. Na pewno nie było mu łatwo się wybić, żyjąc w biedzie i z dużą liczbą rodzeństwa. 

Fred i George Weasley - bohater, który lubi się wygłupiać. 

Na pewno nie znam nikogo, kto by się wygłupiał na skalę chociażby zbliżoną do Freda i George'a, ale mój wybór to Haymitch z Igrzysk Śmierci. Może niektórzy uznają, że to dziwny strzał, ale ja myślę, że za bezcenny humor Haymitcha niekoniecznie w stu procentach odpowiada alkohol, a w większości wypadków właśnie... nieprzeciętne poczucie humoru. 

Severus Snape - bohater, który był zły, ale okazał się dobry.

Trochę spojler, ale oczywiście Warner z serii o Julii! Uwielbiam go! Wydawał się złym, bardzo złym chłopcem, ale ostatecznie można go chyba uznać za dość wrażliwego i ogólnie porządnego faceta. 

Artur Weasley - bohater, który lubi eksperymentować i ulepszać różne rzeczy.

Tutaj moja odpowiedź będzie taka sama jak ta u Marty, czyli Henry Branwell z serii Diabelskie maszyny Cassandry Clare. No proste. 

Lord Voldemort - zły bohater z ciekawą przeszłością. 

Vlad Dracula z Draculi Brama Stokera. W sumie nawet są z Voldemortem do siebie podobni. A przynajmniej ja to sobie tak wyobrażam...

Draco Malfoy - bohater, który jest przekonany o swojej wyższości nad innymi. 

Oj, no Jace. Może nie w taki klasyczny sposób, może trochę pół-żartem, pół-serio, ale jednak. Z tego co wiem, jego postać była wzorowana na Draco, więc cóż innego mogło z tego wyjść? A więc Jace z książek Cassandry Clare. Coś jej tu dużo dzisiaj. 

Syriusz Black - bohater, który jest wiernym przyjacielem. 

Gale z Igrzysk Śmierci. Opiekował się rodziną Katniss, kiedy ona była na arenie i to nawet wtedy, gdy na scenie pojawił się Peeta.

Peter Pettigrew - bohater zdrajca.

Pan Wickham z Dumy i uprzedzenia Jane Austen. Manipulant, który wykorzystywał naiwnych ludzi po to, żeby żyło mu się lepiej. A wydawał się taki fajny. 

Albus Dumbledore - bohater, który jest dla innych autorytetem.

Profesor Dmuchawiec z serii Jeżycjada Małgorzaty Musierowicz. Taki polski, niemagiczny Dumbledore.

Fleur Delacour - bohaterka, która jest typową kobietą. 

Scarlett O'Hara, chociaż w całej swojej typowości, jest też nietypowa na swój sposób. Na pewno jednak jest kobietą z krwi i kości. Klasyczną. Niemal wzorcowym studium przypadku.

Hagrid - bohater z niebezpiecznym hobby. 

Jay Gatsby, ponieważ jego hobby, łamane przez obsesja, miało na imię Daisy. I było bardzo, bardzo niebezpieczne. 

Lily i James Potter - ulubiona literacka para.

Scarlett O'Hara i Rhett Butler. To jasne jak słońce i jak to, że dwa plus dwa jest cztery. Absolutnie, totalnie i bezgranicznie ich kocham ♥

Muszę przyznać, że Marta miała rację - ten tag był bardzo trudny! Ale jakoś się udało :-) Nie wiem czy już robiłyście ten tag i czy w ogóle tagi lubicie, ale do zabawy nominuję Izę, Krakowiankę i Małą Pisareczkę :-) Jeśli macie ochotę, podzielcie się swoimi typami!

Możesz przeczytać też:

0 komentarze