JANÓW LUBELSKI, OBÓZ PAINTBALLOWO-SURVIVALOWY: CZĘŚĆ 2

20:28:00

Jakiś czas temu pisałam wam o obozie paintballowo-survivalowym, na którym byłam w lipcu. Dzisiaj przyszedł czas na drugą część tej opowieści. Było już o off-roadzie, paintballu, parku linowym, szukaniu wody, krzesaniu ognia, szałasach, bagnach i kąpielach w jeziorze. Tym razem chciałabym wam napisać o nieco bardziej cywilizowanych atrakcjach, czyli o wizycie w laboratoriach Zoomu Natury oraz o wycieczce do Zamościa :)


Laboratoria w Janowie Lubelskim są cztery - główne, które nosi nazwę taką samą jak cały kompleks, czyli Zoom Natury, a poza nim jeszcze Runo Leśne, Energia i Recykling oraz Awifauna i Troposfera. Mamy ponadto Park Kreatywny i Plac Energii


To świetne miejsce dla dzieci. Wprost idealnie nadaje się do edukacyjnej zabawy. Można tam posłuchać głosów zwierząt, poznać procesy rządzące przyrodą, poczuć się jak ptak (dosłownie), a nawet zrobić sobie zdjęcie, które pokazuje, które miejsca w naszym ciele są najcieplejsze. I wysłać je sobie na maila :) 


Najbardziej podobało mi się główne laboratorium, gdzie stacjonują rybki, kameleony czy senne węże boa. Na Placu Energii można było z kolei wyprodukować trochę... no cóż, energii :) Cały kompleks jest bardzo ładny. Oprócz atrakcji dla dzieci jest też plaża z parkiem linowym, siłownia na powietrzu, kafejka czy ścieżka rowerowa. Więcej na temat Zoomu Natury dowiecie się z ich strony internetowej (klik). 


Jeśli chodzi o dostęp do cywilizacji, to udało nam się raz wyjść na kręgle :) 


Jeden dzień spędziliśmy też w Zamościu. Rynek jest ładny i ogólnie jeśli chodzi o miasto idealne, to jestem na tak. Rewelacji nie ma, bo jakoś nie mogę się przekonać do zachwytów nad nim, ale generalnie w Zamościu jest sympatycznie. 


No i skoro Zamość, to koniecznie zoo ;) 
Ale! Dość tego. W końcu kiedyś trzeba było wracać do lasu :D


I do lepienia garnków! Kto nigdy nie próbował, temu polecam spróbować :)


Ogólnie cały obóz wspominam bardzo sympatycznie i mam nadzieję, że jeszcze kiedyś na podobnym wyląduję :) 

Turnus został zorganizowany przez biuro Almatur z Lublina. 

Możesz przeczytać też:

0 komentarze