HIGH FIVE: EUROPEJSKIE MIASTA, KTÓRE NAJBARDZIEJ CHCIAŁABYM ODWIEDZIĆ

16:25:00

Podróżowanie bywa męczące, zwłaszcza wtedy, kiedy niemal non stop jest się w drodze. Uwierzcie, że wiem coś o tym ;-) Niemniej jednak są takie miejsca, na które wydałabym ostatnią wolną cząstkę energii. I dzisiaj o tych z moich wymarzonych miast, które znaleźć można na mapie Europy. 

5. PRAGA


Czechy obdarzyłam sympatią w 2004 roku, kiedy zobaczyłam ich reprezentację piłki nożnej na Mistrzostwach Europy w Portugalii. Tworzyli taki wspaniały zespół! Musiałam się zakochać ;-) Może to dziwny powód, ale od tamtego czasu nasi południowi sąsiedzi kojarzą mi się niezwykle dobrze, a ich kraj jest jednym z moich ulubionych. Od wieków zbieram się do obejrzenia stolicy tego państwa, ale jakoś ciągle nie mogę doprowadzić tej akcji do sukcesu. 

4. PARYŻ


Francja nigdy mnie nie pasjonowała, ale jeden taki powiedział kiedyś, że Paryż wart jest mszy ;-) Jak przystało na typowego turystę, nie pogardziłabym widokiem wieży Eiffla i wizytą w Luwrze... 

3. LONDYN


Nigdy nie byłam w Londynie! To dość rzadkie w dzisiejszych czasach, więc chciałabym to nadrobić. Nie chcę umrzeć nie zobaczywszy Big Bena czy Pałacu Buckingham na własne oczy!

2. MADRYT


Nie modna Barcelona, a właśnie Madryt jest moim marzeniem. Prosto z lotniska pobiegłabym na Santiago Bernabeu, a zaraz potem pod Puerta de Europa. I może nawet bym tam trafiła ;)

1. MEDIOLAN


Mediolan to trudne miasto. Turyści wolą Rzym, Florencję, Wenecję... stolica Lombardii jest zbyt nowoczesna. Mało tam zabytków. Ponoć brakuje też klimatu. To po prostu moloch - duży, zatłoczony i brudny. Ale to właśnie tam chciałabym pojechać w pierwszej kolejności. Zobaczyć San Siro, obejrzeć Duomo, zerknąć na leżące w pobliżu Jezioro Como. Zwyczajnie!

A dokąd wy chcielibyście pojechać? I jakie europejskie miasta polecacie?
Zdjęcia pochodzą ze stron www.travelin.pl, www.gazetaprawna.pl, www.todayifoundout.com, www.happycow.net oraz www.turystyka.wp.pl.

Możesz przeczytać też:

0 komentarze