CECELIA AHERN: Kiedy cię poznałam

22:12:00

Moje uwielbienie dla wariatów wszelkiej maści objawiło się podczas czytania tej książki w całej swojej okazałości. Trąbienie w środku nocy, wyważanie bramy do garażu przy huczącym w radiu Paradise City, skuwanie drogiego kamienia w ogródku dla kaprysu, przesiadywanie w ciemnościach i na zimnie przy ogrodowym stoliku przed domem, bieganie boso w styczniu czy ozdabianie domu sąsiada papierem toaletowym.... chętni? Sięgnijcie po Kiedy cię poznałam.

Jasmine została zwolniona i wysłana na urlop ogrodniczy, czyli przymusową, roczną przerwę od pracy. Czas upływa jej na spotkaniach z siostrą, która ma zespół Downa oraz na obserwowaniu szalonego sąsiada, znanego z prowadzenia kontrowersyjnych, nocnych audycji radiowych. 

Najnowsza książka Cecelii Ahern porusza sporo problemów. Mamy Heather z zespołem Downa, której sposób funkcjonowania niesamowicie podniósł mnie na duchu i sporo mi wyjaśnił. Mamy też jej siostrę, nieco zaniedbaną przez rodziców, pochłoniętą pracą, bez której trudno jest jej żyć. Kobietę, która niczego nie kończy. Jest i para z problemami w małżeństwie, a nawet starszy, okrutnie samotny człowiek. Wszystko to ciekawe, ale i tak z największym zapałem śledziłam sceny sąsiedzkie. Czytając je, nie wiadomo było czy śmiać się, czy może płakać. Polecam chyba zrobić jedno i drugie. 

Ta książka nie jest urocza, a jednocześnie odbiera się ją w ten właśnie sposób - jako słodki kawałek ciastka do zjedzenia. Cecelia Ahern uczyniła coś ze wszech miar dziwacznego. Kwaśną historię podała w słodkim sosie. I chociaż to dopiero moje drugie spotkanie z tą autorką, wiem na pewno, że zasługuje na duży kawałek mojego serca. 

Cecelia Ahern: Kiedy cię poznałam. Wydawnictwo Akurat, 2015. 
Książkę możecie zacząć czytać za darmo tutaj (klik). 

O Love, Rosie, czyli innej książce tej autorki, pisałam tutaj (klik). 

Możesz przeczytać też:

0 komentarze