FREDERIC LENOIR: Serce z kryształu

10:30:00

Za górami i za lasami żył sobie książę, który nie był zdolny do miłości. Szanował ojca, był przywiązany do znajomych, ale nikogo nie kochał, ponieważ jego serce przykrywała powłoka z kryształu. Kiedy dowiedział się, że na świecie istnieje tylko jedna kobieta zdolna stopić tę okowę, postanowił wyruszyć na jej poszukiwanie. 

O tym właśnie opowiada książka Frederica Lenoira - o poszukiwaniu miłości i o życiu bez tego uczucia. Nie jestem osobą z filozoficznym usposobieniem i w życiu wyznaję raczej złotą zasadę doktora House'a, który swego czasu powiedział, że owszem, niektórzy twierdzą, że bez miłości nie można żyć, ale on osobiście uważa, że tlen jest ważniejszy. Jakby jednak nie było, miłość jest fajnym uczuciem, więc wydaje mi się, że zawsze lepiej funkcjonować z nim niż bez niego. 

Trochę obawiałam się, że Serce z kryształu będzie przypominało twórczość nielubianego i przede wszystkim nierozumianego przeze mnie Paulo Coelho, ale całe szczęście się myliłam. Jego bajka dla dorosłych jest napisana prostym językiem i ma łatwe do odczytania przesłanie. Nie jest opakowana w niejasne wywody dziwnych ludzi. Myślę, że to niezła lektura na taki dzień jak dziś. W końcu chyba w święta wszyscy mamy nieco lepszy nastrój i łatwiej nam odnaleźć w sobie pozytywne uczucia względem siebie i innych. 

Wobec powyższego, moi drodzy, kochajcie się! Mówię Wam to ja i mówi Wam to Frederic Lenoir. Kochajcie się, a wszystko w życiu będzie wyglądało i smakowało lepiej... napisała Karriba w przypływie uczuć wyższych. 

Frederic Lenoir: Serce z kryształu. Wydawnictwo Amber, 2015.
Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Amber


***

Przy okazji, jeśli już o miłości mowa, chciałabym Wam jej życzyć z okazji Świąt Wielkanocnych, które pewnie większość z Was obchodzi. Smacznego jajka oraz mokrego Śmingusa Dyngusa (taaak, z tym ostatnim żartowałam)! :)


Możesz przeczytać też:

0 komentarze