Weź udział w ankiecie!

18:59:00

Nie jestem pewna, czy przeprowadzanie takich ankiet ma sens. Od czasów doktora House'a mamy bowiem pełną świadomość, że wszyscy ludzie kłamią. Nie wszyscy za to potrafią skonstruować przyzwoite badanie. Te dwa czynniki sprawiają, że do całej sprawy podchodzę z lekkim dystansem. Niemniej jednak doceniam próby zbadania polskiego rynku e-booków i książek papierowych, dlatego zachęcam was do wzięcia udziału w tej konkretnej ankiecie. W końcu kto jak nie my? :))

Ano właśnie - mowa o ogólnopolskim badaniu na temat czytelnictwa książek i e-booków, które zostało zorganizowane przez księgarnię Legimi oraz Agencję Badawczą SW Research, przy wsparciu Lubimy Czytać, sPlay, Dziennika Internautów oraz  Świata Czytników

Wypełnienie tej ankiety zajmuje dobrych parę minut i może nieco zirytować, bo niektóre pytania  (oraz odpowiedzi, gwoli ścisłości) pozostawiają wiele do życzenia, ale ogólnie warto. Może to w jakiś sposób pomoże wydawcom i sprzedawcom książek. Może da im do myślenia. Może zwróci ich uwagę na największe problemy naszego rynku. Ostatecznie to my, czytelnicy, jesteśmy w tym wszystkim najważniejsi... a książki zaraz za nami ;)) 

Ja tę ankietę wypełniłam i was również do tego zachęcam :)) Znajdziecie ją pod tym adresem - klik. Akcja trwa do 19 października. I jeśli już w temacie e-booków jesteśmy, przypominam wam o mini konkursie, który trwa na moim blogu (klik) i który prawdopodobnie zostanie przedłużony, bo jakoś nie przypadł wam do gustu, a nie chciałabym, żeby wasze nagrody się zmarnowały. Byłoby szkoda! 

PS. Wybaczcie mi ten mało inteligentny wyraz twarzy, ale miałam dzisiaj ciężki dzień i jestem już troszkę zmęczona, a dużo wody w Bystrzycy upłynie, zanim uporam się ze wszystkim, co powinnam jeszcze dzisiaj zrobić ;) 

Możesz przeczytać też:

15 komentarze

 1. Biedna. Szybko wszystko załatw i koniecznie idź troszkę odpocząć.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja już ankietę wypełniłam :)
  http://pasion-libros.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Wypełnię, bo potem znowu usłyszę, że Polacy nie pytają i będę się żalić, że mnie jakoś nikt nie pytał... :p

  OdpowiedzUsuń
 4. Na pewno wezmę udział w tej ankiecie. Obecnie w sferze książkowej i wydawniczej jest sporo problemów to dobrze że ktoś postanowił zbadać ten rynek. Może dzięki temu odpowiednie osoby wyciągną z tej ankiety odpowiednie wnioski :)

  ksiazkowy-swiat-niki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Zaraz wejdę i zobaczę. Co mi szkodzi poświęcić parę minut.

  OdpowiedzUsuń
 6. Hmm, wydawałoby się że agencja badawcza powinna wiedzieć jak sporządzać ankiety. Uśmiałam się przy pytaniu o ilość przeczytanych w ostatnim roku książek - dla takich jak ja (my) nie ma skali. A co ma wspólnego z czytaniem ocena tego, czy się ma udane życie?? Ale już rozwaliło mnie pytanie o to, na jaką partię głosowałam (bez możliwości odmowy odpowiedzi) - szczerze to w tym momencie miałam ochotę skasować wszystkie odpowiedzi - takich pytań po prostu się nie zadaje w ankiecie nie dotyczącej polityki!

  OdpowiedzUsuń
 7. Twój wyraz twarzy nie jest mało inteligentny, jest po prostu specyficznie uroczy ;)
  dzięki za link do ankiety.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ankieta wypełniona. Trzymam kciuki za wykonanie wszystkich zajęć ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Wypełniłam ankietę ;) Naprawdę niektóre pytania i odpowiedzi były strasznie irytujące i szczerze mogli to trochę bardziej dopracować, ale co tam :D

  Pozdrawiam,
  http://booksofmeworld.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Wypełniłam ankietę, choć sądzę, że powinna być zdecydowanie krótsza... ;)
  Pozdrawiam, Shelf of Books :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo rzetelna i dobra ankieta. Sama tworzyłam kwestionariusze i bawiłam się trochę w metodologię. Nie jest to proste.
  Ankieta uzupełniona ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Może mnie natchnie do układania pytań do mojej ankiety na licencjata...

  OdpowiedzUsuń