Cassandra Clare: Mechaniczny książę

19:17:00

Uwaga! Kto nie przeczytał pierwszego tomu tej serii, a ma go w planach, powinien odpuścić sobie wywody Karriby na temat tomu drugiego. O części pierwszej pisałam tutaj (klik). Uprzejmie dziękuje się za uwagę. 

W magicznym podziemnym świecie wiktoriańskiego Londynu Tessa znalazła bezpieczne schronienie u Nocnych Łowców. Jednakże bezpieczeństwo okazuje się nietrwałe, kiedy grupa podstępnych członków Clave zaczyna spiskować, żeby odsunąć jej protektorkę Charlotte od kierowania Instytutem. Gdyby Charlotte straciła stanowisko, Tessa znalazłaby się na ulicy… jako łatwa zdobycz dla Mistrza, który chce wykorzystać jej moc do własnych celów. Z pomocą przystojnego i autodestrukcyjnego Willa oraz zakochanego w niej Jema Tessa odkrywa, że wojna Mistrza z Nocnymi Łowcami wynika z osobistych pobudek. Mistrz obwinia ich o spowodowanie tragedii, która zniszczyła mu życie. 

Bracia Lightwood są świetni - oto czym chciałam się dzisiaj z wami podzielić. Kto mnie dobrze zna, domyśli się też od razu, że gdybym miała wybrać jednego z nich, postawiłabym na Gabriela. Jestem taka przewidywalna! Dodam, że Will również zyskuje przy bliższym poznaniu, a Jem... no Jem jest nudny. I tyle. 

W ogóle muszę się przyznać, że motyw trójkąta miłosnego nie należy do moich ulubionych. Wychodzi więc na to, że jestem totalną romantyczką. Dla mnie nie ma półśrodków. Będę kochała trochę tego, a trochę tamtego? Błagam. Jak miłość to miłość. Jedna. Silna. Pewna. A nie jakieś gierki pod tytułem "obaj są tacy ładni i mili, nie wiem którego wybrać". I chyba właśnie dlatego Dary Anioła podobają mi się bardziej niż Diabelskie Maszyny. Dzieje się tam wszystko. Trochę dobrego, trochę złego, trochę wkurzającego, a momentami trochę przesadzonego i odrobinę już nudnego, ale przez pięć (a pewnie i sześć) tomów czytelnik nie ma żadnych wątpliwości co do uczuć pomiędzy Clary i Jace'm. Nawet wtedy, kiedy wydaje się, że są rodzeństwem, do diabła! 

Generalnie jednak książka jest fajna. Czyta się ją szybko, bo jest napisana prostym językiem... no i wciąga. Co będzie dalej? Co będzie dalej? Co będzie dalej? O, już północ? Myślę, że do jej przeczytania nie trzeba namawiać nikogo, kto ma za sobą tom pierwszy. 

Cassandra Clare: Mechaniczny książę. Wydawnictwo MAG, 2013.
Opis książki pochodzi ze strony www.lubimyczytac.pl. 

Piekielne maszyny. Mechaniczny książę [Cassandra Clare] - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE

Książka jest dostępna w ofercie serwisu Legimi (klik). Tą informacją przypominam wam o trwającym na moim blogu mini konkursie (klik)!

Możesz przeczytać też:

13 komentarze

 1. Jeśli motyw trójkąta Ci się nie podoba, to jestem niezmiernie ciekawa co powiesz po lekturze tomu trzeciego ;) Czekam na to niecierpliwie!

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja mam w planach, więc nie przeczytam recenzji tej części, bo nie chcę później czegoś stracić :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dary Anioła już za mną - teraz mam w planach tę serię, ale jakoś książki nie chcą trafić do nie :(

  OdpowiedzUsuń
 4. Dalej będzie lepiej! A Jem faktycznie bywa taki nijaki...

  OdpowiedzUsuń
 5. Okey nie przeczytam całego postu ale zaciekawiłaś mnie i pewnie sięgnę po pierwszy tom :)
  Bardzo mi się podoba Twój blog! Będę zaglądać.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Książek z tej serii nie czytałam, ale oglądałam film i nawet mi się podobał. Pewnie następne ekranizacje tez obejrzę :)

  http://pasion-libros.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Dzięki za spojler do Darów - "...kiedy WYDAJE SIĘ, że są rodzeństwem" :D Eh, jakoś się zemszczę...

  OdpowiedzUsuń
 8. Od dawna chcę się zabrać ze tę serię, ale jakoś nie mogę się przemóc. Czytałam wiele recenzji osób, którym tak, jak tobie podobały się Diabelskie Maszyny. Pod wpływem twojego wpisu chyba w końcu wybiorę się od biblioteki :) (chociaż ten trójkącik tyci mnie przeraża)
  Pozdrawiam ciepło,
  J.

  OdpowiedzUsuń
 9. Kocham tę trylogię. Od niej rozpoczęłam swoją przygodę z twórczością Clare. Co do trójkąta miłosnego, to z początku również nie bardzo mi się on podobał, ale po lekturze trzeciego tomu muszę stwierdzić, że stanowi on integralną część historii, która bez niego nie byłaby taka jaka jest teraz :P Wyszło masło maślane :P

  OdpowiedzUsuń
 10. Czytałam pierwszą i właśnie tą ale postanowiłam odświeżyć moje informacje na temat tych książek i kupiłam pierwszą w tej pięknej oprawie graficznej. :) Jednak jeszcze do trzeciej nie dotarłam bo gdy czytałam pierwsze jej jeszcze nie było :p

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie czytałam pierwszej, więc faktycznie sobie odpuszczę :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Nie czytałam za starannie, bo pierwszy tom jeszcze przede mną. Muszę w końcu sięgnąć po tę serię.

  OdpowiedzUsuń