English Matters (48/2014, Fashion)

22:11:00

Rozpoczęły się ostatnie dwa tygodnie studenckich wakacji, a ja, mimo zdecydowanie większej ilości wolnego czasu niż w sierpniu, nadal nie mogę się wyspać! Chyba trzeba to odłożyć na czas studiów ;-) Magisterkę zamierzam zrobić z filologii polskiej (specjalność wydawnicza, a jakże), co jest oczywiście skrajną głupotą... chociaż może nie większą niż robienie magisterki z dziennikarstwa :-) Zresztą, robienie głupich rzeczy to ostatnio moja specjalność, więc dzisiaj, dla odmiany, postanowiłam zrobić wreszcie coś mądrego i otworzyłam dwa numery English Matters

ENGLISH MATTERS (48/2014)

Out of this World - Bruno Mars, czyli trochę o muzyce, trochę o samym Bruno Marsie, ale przede wszystkim o spełnianiu swoich marzeń. Jest nawet tekst Grenade, jednej z moich absolutnie ulubionych piosenek Bruno :-)

The Gift of Thrift, czyli o oszczędzaniu w dobie kryzysu. Co robić, aby jakoś przetrwać w tych ciężkich czasach? Kilka praktycznych rad ma dla nas pani Barbara Jasińska.

More than Shoes, czyli trochę o historii szpilek. Mam ich całą szafę (bo jak już wiecie, jestem lekko uzależniona od butów), ale naprawdę baaardzo rzadko gdzieś w nich wychodzę. Na ogół są szalenie niewygodne! Ale muszę przyznać, że ten tekst trochę mnie zmotywował do zmiany nastawienia :-)

The Secret of Immortality, czyli coś absolutnie niesamowitego! Wywiad z Hazel Jones, kobietą zafascynowaną twórczością Jane Austen. Na pewno (!) byśmy się z panią Jones dogadały, bo uwielbiam Jane :-)

A Battle of Words, czyli o tym co można powiedzieć, a czego nie można. Bo jak pisała Tahereh Mafi w Darze Julii:

"Słowa, myślę sobie, są takie nieprzewidywalne. Żaden pistolet, miecz, armia ani król nie mogą się mierzyć z potęgą jednego zdania. Miecze mogą ranić i zabijać. Słowa zagnieżdżają się w naszych ciałach i pasożytują w nich jak robactwo. Niesiemy je ze sobą w przyszłość, nie mogąc się od nich uwolnić."

Season of Applications, czyli o modzie na aplikacje. Polecanej w numerze Vocabli jeszcze nie mam, ale mam za to tysiąc innych pomocnych w codziennym życiu zabawek na swoim smartfonie. Czasem trochę mnie to przeraża :-) Najczęściej używam Instagrama, Facebooka z Messengerem, LC, Photo Editora i ostatnio Endomondo, ale cały czas napada mnie ochota na coś nowego :-)

Engineering: Bridging the Gap, czyli rzecz o inżynierii i tego typu dziwnych sprawach, które dzięki temu tekstowi miały nabyć ludzkiej twarzy. Nie nabyły... 

Bath, czyli coś o mieście tak przecież modnym swego czasu. A wcześniej było o Jane Austen. Czy tylko mnie się wydaje, że to wszystko jakoś się bardzo pięknie uzupełnia? :-) 

Looking for a flat, czyli temat, który zawsze nieco mnie mrozi. Pewnie dlatego, że wiem jak to całe "looking for a flat" wygląda! Chociaż aktualnie mieszka mi się całkiem dobrze :-) 

Zumba Fitness Craze, czyli nieco o zumbie. Byłam kiedyś na biciu rekordu czegoś tam w tańcu zumby, ale nie odważyłam się nawet wejść na parkiet... może to dlatego ten rekord nie został jednak pobity? :-) 

ENGLISH MATTERS (FASHION)

Milan: the Navel of Fashion, czyli o jednej ze światowych stolic mody. Wiecie, że jednym z moich licznych marzeń jest wizyta w Mediolanie, więc przeczytałam ten tekst z wielkim zainteresowaniem. Moda to może nie pierwsza wśród moich pasji, ale o tym mieście mogę czytać nawet w kontekście gospodarki komunalnej. Serio.

Louis Vuitton - Travel to Luxury, czyli o chyba najpopularniejszym wzorku świata ;-) Kiedyś okropnie mi się nie podobał, ale czym jestem starsza, tym przychylniejszym okiem na niego zerkam :-)

British Fashion: Iconic Figures, a więc rzecz o postaciach takich jak Vivienne Westwood, Stella McCartney czy Alexander McQueen.  

Victorian Fashion Victims, czyli o tym jak kobiety musiały cierpieć dla mody. A jeśli mam być zupełnie szczera, to uważam, że w dzisiejszych czasach też trzeba trochę się namęczyć, żeby uchodzić za wyrocznię mody... albo chociaż za kogoś, kto jest dobrze ubrany ;-)

Top Fashion Blogs, czyli o moim małym uzależnieniu. Uwielbiam przeglądać takie blogi, bo pełno na nich inspiracji i po prostu - ładnych zdjęć. W tym numerze jest trochę o naszych rodzimych gwiazdach - Jemerced czy Maffashion.

Fashion Mistress, czyli o Anji Rubik, jednej z niewielu Polek, które zrobiły naprawdę wielką karierę poza granicami naszego kraju.

Circle of Fashion, a więc małe kalendarium. Co, gdzie i kiedy w świecie mody :-)

Dressing Green, czyli o noszeniu "ekologicznych" ubrań. Żadnych futer czy innych podobnych rzeczy. 

Green Bag Lady, czyli ciąg dalszy mody na zielone. Wywiad z Teresą VanHatten-Granath, artystką od ekologicznych toreb.

Clothing Sweatsshops: Can we finally sew it up?, a więc tekst na trudny temat. Okropne warunki pracy, fabryki w Chinach, Bangladeszu czy Wietnamie... 

Wacky, Tacky or Hot? - Fashion Redefined, czyli nieco o różnych obliczach mody :-) 


Dzień z English Matters uważam za udany :-) 

Za możliwość zapoznania się z magazynami dziękuję Wydawnictwu Colorful Media

Możesz przeczytać też:

8 komentarze