Magdalena Binkowska, Anna Wilska - "Europa na wakacje"

21:28:00

Wakacje już się prawie skończyły, ale jakoś w ogóle mnie to nie martwi. Może to dlatego, że jako student mam jeszcze miesiąc wolnego od nauki, a może dlatego, że już jestem trochę zmęczona całym tym odpoczywaniem :-) Tak czy inaczej, mini-przewodnik po Europie przeglądało mi się bardzo sympatycznie.

Mam na myśli książeczkę Magdaleny Binkowskiej i Anny Wilskiej pt. Europa na wakacje. To zbiór miejsc położonych na Starym Kontynencie, które warto odwiedzić. Barcelona, Transylwania, Chorwacja, Londyn, Lwów, Paryż, Praga, Rzym, Toskania, Wiedeń i wiele innych. Wszystkie szalenie atrakcyjne. Ciekawe muzea, piękne widoki, malownicze uliczki, klimat i pyszne jedzenie. Czy muszę wam mówić, jakiego apetytu na podróże mi to narobiło? 

Ta publikacja to nie do końca przewodnik, ale raczej coś w rodzaju "pomysłu na wakacje". Dodatkowo oferuje nam atrakcje typowo polskie w tych konkretnych miejscach. Naprawdę super sprawa :-)

Magdalena Binkowska, Anna Wilska: Europa na wakacje. Wydawnictwo M, 2014. 

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu M

Możesz przeczytać też:

7 komentarze

 1. Ładne na prezent, ale sama wybrałabym dla siebie raczej coś skupiającego się na jednym miejscu. Wtedy zwykle opis mniej powierzchowny wychodzi.

  OdpowiedzUsuń
 2. Warto przejrzeć przed planami na wakacje :)

  OdpowiedzUsuń
 3. A ja sobie właśnie myślę, że na zimowe wieczory będzie dobry... Wtedy jest dużo czasu na planowanie następnego urlopu:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetnie się zapowiada. Poważnie jesteś już zmęczona odpoczywaniem? No wiesz co? W listopadzie będziesz marudziła, że jesteś już zmęczona tym studiowaniem ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Gdybym znalazła czas - pewnie bym przeczytała :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Miasta, które wymieniłaś nie wymagają rekomendacji, są jednym z pierwszych pomysłów jakie przychodzą mi do głowy. No chyba, że w książce piszą o czymś dotyczącym tych miejsc czego nie ma w przewodnikach. Wtedy zgoda, książkę chętnie przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 7. ja w ogóle nie miałam w tym roku wakacji, zero urlopu, wszystkie plany się pokrzyżowąły i jestem wykończona :P teraz jestem na etapie szukania nowej pracy, bo będę musiała się przeprowadzać do stolicy, ale póki co czarno to widzę i siedzę w swojej ;) także tylko mnie dołują takie przewodniki, bo nie mogę się wybrać nigdzie :P

  OdpowiedzUsuń