Share Week 2014

13:57:00

Wszyscy mają mambę biorą udział w Share Week 2014, mam biorę i ja!

O co kaman?

Oj, no wiecie, zaczęło się od Andrzeja. Andrzej jest blogerem. Znanym. I bardzo modnym. Dzisiaj powiedzieć "czytam Tucholskiego", to jak rok temu stwierdzić "ćwiczę z Chodakowską". No i tenże Andrzej z bloga (gdyby ktoś na tej planecie jeszcze tego nie wiedział) jestkultura.pl, wymyślił sobie po raz trzeci już, że zorganizuje akcję polecania sobie blogów i vlogów. Takie blogerzy blogerom blogi/vlogi reklamują. No. A potem wklejają u niego linki do swoich postów i na koniec całej zabawy Andrzej sobie to wszystko ładnie podsumowuje. 

Cóż więc czyta Karriba?

Karriba jest uzależniona od blogów. Czyta je codziennie rano przy śniadaniu i (prawie) codziennie wieczorem po ciężkim dniu. Toteż wybrać tylko kilka z nich jest jej naprawdę trudno. Po namyśle podzieliła sobie wszystko na kategorie i oto co jej wyszło:

* Anwen i jej Jak dbać o włosy (blogi kosmetyczne).

Jestem zadeklarowaną włosomaniaczką i myślę, że ten fakt wyjaśnia wszystko. Poza tym, heloł, mój blog istnieje między innymi dzięki niej - ta dziewczyna mnie natchnęła :)

PS. Mój wywiad z Anwen znajdziecie tutaj.

* Rafał Stec i jego A jednak się kręci (blogi sportowe).

Facet jest właściwie dziennikarzem, ale skoro nie ma alternatywy w postaci pełnoetatowego blogera, to trudno. Rafał ma bardzo dobre pióro... i jest fanem statystyk. Zawsze się zastanawiam, jak musi wyglądać jego archiwum ;) 

* Klaudyna Maciąg i jej Kreatywa (blogi kulturalne). 

Szczególnie za zapowiedzi filmowe i książkowe. Jej blog jest takim moim kalendarium. Czegoś nie wiem? Klik, kreatywa, klik, i już wiem. Dzięki, Klaudyna.

PS. Klaudyna ma też niesamowity dar inspirowania ludzi do przeprowadzania różnych (małych i większych) zmian w swoim życiu. To mi naprawdę imponuje :)

* Zsiadue Mleko i jego KsiOnsHka (blogi książkowe). 

Wiem, że książki to też kultura, ale jako bloger blogujący o literaturze, tę kategorię musiałam wyodrębnić. Z oczywistych względów najlepiej ogarniam ów kawałek blogosfery, w którym się sama obracam, dlatego tutaj konkurencja była największa. Zsiadue Mleko wygrał, bo jest... Zsiaduym (jak to się odmienia?!) Mlekiem i pisze niesamowite teksty. Po prostu :) 

PS. Chociaż to że ma bloga na wordpressie (na dodatek brzydkiego), na pewno mu nie pomaga.

* Jules i jej Sincerely, Jules (blogi modowo-lajfstajlowe).

Blog zagramaniczny, ale co tam. Gdyby mnie było stać na takiego stylistę (właściwie gdyby mnie było stać na jakiegokolwiek stylistę), to tym stylistą byłaby ona. 99% jej ałtfitów mogłabym skopiować - taki luzacko-sportowy, ale miły dla oka styl. Czasem tylko zdarza mi się rzucić: Jules, masz brzydkie buty. Ale tylko czasem ;)

Okej, to tyle. Poza stronami Klaudyny i Anwen (gdzie od czasu do czasu zdarza mi się napisać dwa słowa), wyróżniłam blogi, na których nigdy nie zostawiłam komentarza! Ani jednego! I naprawdę nie wiem o czym to świadczy :)

A wasze ulubione blogi lub vlogi? :)
Grafika użyta przeze mnie w tym poście pochodzi ze strony www.keepcalm-o-matic.co.uk.

Możesz przeczytać też:

12 komentarze

 1. Niesamowicie rozciągnęłabym Ci stronę gdybym miała wymienić wszystkie warte polecenia blogi. Blogerzy, ci z prawdziwego zdarzenia, są coraz bardziej kreatywni i coraz lepiej piszą.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zastanawiałam się nad takim wpisem, ale ja teraz czytam głównie blogi książkowe - nie mam czasu na serfowanie po necie w poszukiwaniu nie wiadomo czego. Zatem z takiego wpisu nici by wyszły.

  OdpowiedzUsuń
 3. Pierwsze słyszę o człowieku i blogu, podobnie jak o samej akcji. Wolniejszą chwilą zobaczę co to takiego i może sama wezmę udział :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. O Andrzeju usłyszałam dopiero wtedy, kiedy na blogach masowo zaczęły pojawiać się share week. A po blogach chodzę często, może nie rano i po południu, ale w wolnym czasie. Więc może jest popularny, ale nie we wszystkich kręgach :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Także bardzo lubię bloga Anwen i także jestem włosomaniaczką :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Uszaty Fotel dzieli się i sławi: http://uszatyfotel.pl/2014/02/26/dziel-sie-i-blogi-slaw/

  OdpowiedzUsuń
 7. Dziękuję, to strasznie miłe! :)

  OdpowiedzUsuń
 8. After checking out a handful of the blog articles on your web site, I honestly appreciate your technique of writing a
  blog. I bookmarked it to my bookmark website list and will bbe checking
  back in the nearr future. Take a look at my website too
  and llet mme know what you think.

  My weblog: brave frontier cheat

  OdpowiedzUsuń
 9. You will also need to stay away from too much exfoliation after tanning,
  so you don't rub off the tanned skin. The more basic formulas you have memorized,
  the faster you will be. Most people use fake tanning to get that extra glow on their skin.

  Here is my web page: chloe sims starship black and tan kitchen cabinets

  OdpowiedzUsuń
 10. When one hear the term plastic surgery, the first thing come into mind that it is related
  to a star (TV or movie actor) who trying to delay the effects of
  aging. There are differences between Persian patients in the US as
  opposed to those in Iran. The Dilation and Curettage is used
  between 3 and 14 weeks gestation.

  My web page ... facial plastic surgery peoria il

  OdpowiedzUsuń