Premiery kwietnia

18:13:00

Dzisiaj o tym, co w kwietniu interesuje mnie najbardziej :)


Mroczne umysły, Alexandra Bracken 

Okey, zdaję sobie sprawę, że napis "najbardziej niepokojąca książka od czasów Igrzysk Śmierci" na okładce tej pozycji brzmi co najmniej głupio. Ale i tak nie mogę oprzeć się wszechobecnym reklamom, które zapewniają mnie, że po jej lekturze będę zadowolona. Bardzo zadowolona. Premiera 2 kwietnia.

Jawne tajemnice, Alice Munro

Od wieków całych rozpoczynam swoją przygodę z Gregory, Murakamim czy Munro właśnie. I od wieków tej przygody zacząć nie mogę. No cóż, nadarza się kolejna okazja. Premiera 9 kwietnia

Trzej muszkieterowie, Aleksander Dumas 

Klasyka w nowym opakowaniu. Moim zdaniem zawsze, ale to zawsze warto sięgnąć. Chyba że Francja czasów kardynała Richelieu to nie nasze klimaty. Wtedy nie warto. Premiera 23 kwietnia


Morelowy sad, Amanda Coplin

To chyba kolejna książka z Serii Kaszmirowej Black Publishing. Ostatnio widziałam jej reklamę w "Metrze". Chętnie sprawdziłabym o co chodzi z tym głośnym cyklem. Premiera 16 kwietnia

Krótka historia książek zakazanych, Werner Fuld

Zawsze interesowały mnie takie tytuły. A w historii świata nawet lektura takich książek jak Czerwony Kapturek była ponoć kiedyś zabroniona! :) Premiera 16 kwietnia

Między teraz a wiecznością, Marie Lucas

Kolejna seria, która mnie bardzo interesuje. Tym razem Egmontu. Mam nadzieję, że w końcu uda mi się przeczytać chociaż jeden tytuł. A okładka tej książki jest po prostu piękna! Premiera 30 kwietnia


Trzy książki, które chciałabym przeczytać bez żadnej wyraźnej przyczyny. Po prostu zachęciły mnie notki wydawców :) 

W słusznej sprawie, Diane Chamberlain 

Trudna tematyka: 

"Jane jest wykształconą, pełną zapału opiekunką społeczną, która właśnie podjęła swoją pierwszą pracę. Ivy, jej podopieczna, razem z babką i starszą siostrą żyją w skrajnej biedzie. Fatalna sytuacja materialna tej rodziny sprawia, że Jane, zgodnie z obowiązującymi w Karolinie Północnej przepisami, ma doprowadzić do sterylizacji Ivy. Sytuacja się komplikuje, gdy dziewczyna zachodzi w ciążę… Czy uda jej się zachować przy sobie córeczkę i uchronić ją przed adopcją?"

Premiera 10 kwietnia

Tajemnica Mercy Close, Marian Keyes

Tu już podejrzewam małą komedię i kilka fajnych godzin z lekturą na luzie:

"Najmłodsza i najbardziej niepokorna z sióstr Walsh, Helen nie potrafi odnaleźć własnej drogi w życiu. Ma trzydzieści trzy lata, nie ma rodziny, a praca prywatnego detektywa nie przynosi jej kokosów. W dodatku niedawno straciła mieszkanie i musiała wrócić do matki. Spotyka się na szczęście z całkiem miłym mężczyzną, ojcem uroczej trójki dzieciaków, i gdyby nie mieszkająca tuż pod nosem jego była żona, może uwierzyłaby, że los się wreszcie do niej uśmiechnął. Kiedy więc Helen wpada przypadkiem na swojego byłego chłopaka, który proponuje jej nowe zlecenie: odnalezienie zaginionego przed laty członka reaktywującego się boysbandu Laddz, kobieta nie ma tak naprawdę nic do stracenia. No, może poza względnym spokojem, bo oto nadciągają kłopoty…"

Bezmyślna, S.C. Stephens

A to pewnie zahacza o literaturę społeczno-obyczajową:

"Od niemal dwóch lat Kiera ma chłopaka - Denny jest spełnieniem jej marzeń: kochający, czuły, całkowicie jej oddany. Kiedy razem wyjeżdżają do nowego miasta, aby zacząć wspólne życie - on jako stażysta w znanej firmie reklamowej, ona zaś jako studentka na renomowanym uniwersytecie - wszystko wydaje się idealnie układać. Potem jednak nieprzewidziane okoliczności zmuszają parę do tymczasowej rozłąki. Kiera czuje się osamotniona, zdezorientowana; potrzebuje opieki i pocieszenia. Na pomoc przychodzi jej współlokator, lokalny gwiazdor rocka - Kellan Kyle. Jego przyjaźń pomaga Kierze poradzić sobie z uczuciem wyobcowania w nowym mieście. Kiedy jednak jej samotność staje się coraz bardziej intensywna, relacje z Kellanem ulegają stopniowej przemianie. A potem pewnej nocy wszystko zmienia się drastycznie... i od tej pory życie żadnego z bohaterów nie jest już takie, jak dawniej."

Premiera 30 kwietnia

A na co wy czekacie w tym miesiącu? :)
Okładki książek i trzy zacytowane notki wydawców pochodzą ze strony www.lubimyczytac.pl.

Możesz przeczytać też:

18 komentarze

 1. A ja nie czekam na nic, bo zawsze mam i tak pełne półki zaległych książek :) za to Twoje trzy ostatnie pozycje mnie zainteresowały :)

  OdpowiedzUsuń
 2. ''Między teraz a wiecznością'' i ''Mroczne Umysły'' to pozycje, które najbardziej mnie zainteresowały :)

  weronine-library.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Krótka historia brzmi intrygująco. / Na nic nie czekam, bo budżet książkowy przekroczyłam z dwukrotnie.

  OdpowiedzUsuń
 4. "Między teraz a wiecznością", Marie Lucas - zainteresowana jestem tą pozycją :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ale piękny rudzielec z dziewczyny na okładce "Tajemnicy Mercy Close" :-) Też bym chętnie poznała się bliżej z Munro i - wstyd - z Dumasem..

  OdpowiedzUsuń
 6. Do tej pory nie zawiodłam się na Serii Kaszmirowej, więc chętnie przeczytam "Morelowy sad":) Natomiast do "Mrocznych umysłów" mnie zwyczajnie nie ciągnie, głównie ze względu na wielki szum wokół niej... :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Uwielbiam Muszkieterów! :D
  Z pozostałych ciekawią mnie: "Morelowy sad" i "Krótka...".

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja na Munro skusiłam się w zeszłym roku. Klimat nie w moim stylu ale trzeba przyznać, że niektóre opowiadania robią wrażenie.

  OdpowiedzUsuń
 9. ,,Bezmyślna" jest straszna, ponad 500 stron (czy nawet 600 w polskim wydaniu) czystej głupoty głównej bohaterki. Zmordowałam się strasznie tą książką.
  Za to ,,Mroczne umysły" są niezłą młodzieżówką.

  OdpowiedzUsuń
 10. Czekam na wszystko <3 wspaniałe nowości! :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Dłuższą chwilę zastanawiałam się, skąd kojarzę Marian Keyes. Okazało się, że czytałam jej "the other side of the story" (w oryginale, chyba nie ma jeszcze polskiego tłumaczenia) i to był okropny gniot. Munro jestem wysycona póki co, ale na pewno kiedyś sięgnę po kolejne jej opowiadania, które są po prostu mistrzowskie. W kwietniu czekam na nową Bator :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Some companies are selling inferior products to make a quick buck, so you never know what
  you get when you purchase these hormone drops online, says the News
  Junky Journal. Notably the areas on the body are
  also where most people struggle to lose weight.
  The daily calorie intake for the average person is at least 1200 healthy calories.
  Actually, the most complicated segment is making up
  your mind on any distressing technique that suits your kitchen and comes to an end that complement it.
  The HCG diet does not provide a holistic approach helping the patient learn healthy eating habits, learning to eliminate processed foods or unhealthy GMO products, or chemicals like artificial sweeteners.
  He also spent 2 years in a federal prison for credit
  card fraud. This review focuses on the Dominion: Alchemy expansion, which requires either the base Dominion game or the standalone
  Intrigue expansion to play. If we double up on the natural amount
  of sugar then the body will begin to shift to pull our energy from that source, as a result our body will burn through it
  very quickly and then as a result we will start to get hungry, and
  our body will demand a higher intake of calories. This is done by
  signaling the hypothalamus, a gland in the brain that helps control metabolism, to
  break down fat stores in the body for energy. This should become less frequent after the first
  week.

  Also visit my web blog: weight loss tulsa hcg

  OdpowiedzUsuń
 13. The importance of minimizing the wound size in any surgical procedure can not
  be over emphasized and hair transplantation is no exception. This is because targeting the hair shaft without
  damaging the pigment of the skin can be quite a tricky process.
  If your hair is long and strong, you can go for any kind of style that
  suits your face or personality the best.

  Also visit my web site Skin care products India

  OdpowiedzUsuń