CKK #9

14:51:00

* Na początek hit internetu według moli książkowych. Panie i Panowie, oto Call Me Read It Maybe: 


I jak? :)

* A teraz dowód na to, że czytać można wszędzie. Dosłownie. W domu, w szkole, w pracy, na wysypisku, podczas wojny, na rowerze, w muzeum, na dworcu, na słoniu... tak, na słoniu. Nie wierzycie? Zerknijcie tutaj :) 

* Jeśli jednak nie macie pod ręką żadnego słonia, proponuję zajrzeć do Karolki. Zdradzi wam jak rozwiązać problem pod tytułem "nie mam czasu na czytanie". Czary-mary, hokus-pokus i parę minutek się znajdzie (klik). 

* Natomiast fani literatury sportowej ucieszą się zapewne z raportu przygotowanego przez Piotra Stokłosę. Napisał o rynku książek tego typu w Polsce w 2013 roku (klik). 

* Nie mogę też pominąć niezwykle istotnej kwestii, jaką jest projekt ustawy o jednolitej cenie książki. Jeszcze nie mam zdania na jego temat, ewentualnie jakieś zapytania, ale może wy macie? Więcej tutaj

* A tu, niejako, kontynuujemy tematykę rynku wydawniczego w naszym kraju. Tym razem nie o cenę idzie, a o to co za nią dostajemy... albo raczej czego NIE dostajemy (klik). 

* Odchodząc trochę od trudnych tematów napomknę, że pewnej grupie ludzi stuknęło właśnie 650 lat w służbie książki. Tak, tak, król Kazimierz Wielki w 1364 roku ustanowił Akademię Krakowską, a wśród jej pracowników wymienieni zostali wówczas między innymi stationarii, których zadanie polegało na wytwarzaniu i udostępnianiu ksiąg rękopiśmiennych. Uznaje się ich za pierwszych bibliotekarzy, wydawców i księgarzy. * No i na koniec coś bardzo optymistycznego, a może wręcz szalonego. 364 książki w 7 miesięcy. A mówią, że dzieci nie czytają ;) Szczegóły tutaj. A ja tymczasem zachęcam do zmierzenia się z naszą małą bohaterką :)


Miłej niedzieli, z książkami lub bez :)

Możesz przeczytać też:

11 komentarze

 1. Szczerze nie lubię Call Me Maybe, więc nowa odsłona tej piosenki niezmiernie mi się podoba :) A mała jest mistrzem - jestem pod ogromnym wrażeniem.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wersja "Read it maybe" jest zdecydowanie lepsza od oryginału, a ostatnia statystyka naprawdę niesamowita :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny pomysł "Read it maybe" :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Faith wymiata:) Świetnie, oby więcej takich dzieciaków!

  OdpowiedzUsuń
 5. Nigdy wcześniej nie słyszałam ,o ,Read it maybe", a szkoda bo to świetny pomysł na promowanie czytania książek jako czegoś co jest ,,na czasie".

  OdpowiedzUsuń
 6. "Read it maybe" - słuchać się tego nie da, ale pomysł świetny. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Jednolita cena książki? Ceny urzędowe, darmowe podręczniki i inne cuda wianki? Mam ostatnio nieodparte wrażenie, że cofam się do czasów PRL.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja już się wypowiedziałam, co myślę o pomyśle tej ustawy, choć ostatnio przyszło mi do głowy, że - patrząc na coraz wyższe ceny książek - może miałoby to jakiś sens. Miałoby, gdyby za ustawą poszła obniżka cen - a w to nie wierzę. Ceny będą na takim poziomie jak są, a w dodatku nie będzie można robić żadnych promocji na książki. To ja dziękuję za taki interes.

  OdpowiedzUsuń
 9. Gdzie Ty znajdujesz te wszystkie ciekawostki. Są super!

  OdpowiedzUsuń
 10. Naturally, the subsequent query would have something to do with the price.
  It is funny, however, that two of the first luxury cars with a
  green conscience come from Japan and Germany in the form
  of the Lexus HS250h and Audi A3 TDI. However, when you lease a car,
  you can pay in small fixed payments per month while you get to enjoy the benefits of driving a
  car.

  my homepage :: 2015 Audi A3 video

  OdpowiedzUsuń
 11. h - CG also resets metabolism rates and protects the
  healthy fat which cushions the organs and other tissues.
  Warrants have been issued for his arrest in Europe and he lives in hiding
  outside the E. This is greatly do to the fact that eating and lifestyle choices were not in place once the weight had been eliminated.


  Feel free to surf to my site - hcg drops best price

  OdpowiedzUsuń