My Cyganie...

17:03:00

UWAGA! Osoby, które nie czytały pierwszego tomu Akademii Mitu, a mają to w planach, są uprzejmie proszone o zakończenie lektury tego tekstu na tym zdaniu. W przeciwnym razie za chwilę pojawi się płacz i zgrzytanie zębów.Lubię czasem zaatakować bibliotekę. Tak porządnie, z przytupem. Po jedną książkę to się nawet iść nie opłaca, więc zazwyczaj od razu zamawiam cztery. Taki jest limit, a ja jestem zwykłym śmiertelnikiem i niestety nie mam karty superbohatera. Wynoszenie książek w worku na śmieci mi nie grozi, niemniej jednak cztery tytuły pozwalają na pewną swobodę. Mogę zamówić te najbardziej pożądane lektury i jeszcze zostaje mi miejsce na coś mniej porywającego, ale interesującego. I tak oto w moim mieszkaniu ponownie zawitała Gwen Frost. 

Dziewczyna nadal uczy się w osławionej Akademii Mitu, ale nie jest już tak osamotniona jak w pierwszym tomie tej serii. Ma przyjaciółkę, ma do kogo wzdychać, jest w dobrych stosunkach z jedną z nauczycielek i okazała się być wybrańcem bogini zwycięstwa, Nike. Słowem: bywało gorzej. Tyle że ktoś próbuje ją zabić. Znowu. A Gwen nie ma pojęcia dlaczego.

Po przeczytaniu pierwszej części napisałam, że Cyganka jest całkiem nieźle skonstruowaną bohaterką. No cóż - była. W tej zdaje się być zdecydowanie bardziej irytująca, a momentami po prostu niemądra, choć to już chyba znak rozpoznawczy głównych bohaterek młodzieżowej fantastyki. Na dodatek sama o sobie mówi, że ma cięty język. Nie wiem tylko co z nim zrobiła, bo w książce się z nim nie zdradza. Może boi się zawstydzić czytelników?

I skoro już jesteśmy w temacie języka, to wydaje mi się on aż nazbyt prosty, aż nazbyt młodzieżowy (jakby na siłę) i na dodatek momentami wręcz wulgarny bez potrzeby, sztucznie. A wiecie przecież, że kto jak kto, ale ja na prostotę języka narzekam niezwykle rzadko. Właściwie w ogóle nie narzekam, bo zawsze wydaje mi się, że im prościej, tym lepiej. 

Poza rozczarowaniem postacią Gwen, podczas lektury tej książki towarzyszyły mi niemal identyczne emocje, jak w czasie lektury pierwszej części. Toteż powtórzę: akcja pędzi, książkę czyta się szybko, a litery są wielkie jak ego Kanye Westa, ale przy takich hitach jak Dary Anioła czy Igrzyska Śmieci, ten cykl wypada słabo. Po prostu. 

Jennifer Estep: Pocałunek Gwen Frost. Wydawnictwo Dreams, 2013. 

Poprzednie części:
Jennifer Estep - Dotyk Gwen Frost

Możesz przeczytać też:

9 komentarze

 1. Posłuchałam Twojej rady i skończyłam lekturę na pierwszym zdaniu.:) Pierwszy tom wypożyczyłam kiedyś z biblioteki, ale stwierdziłam, że nie będę miała czasu go przeczytać i oddałam. Może kiedyś wrócę do tej serii, ale biorąc pod uwagę inne książki zalegające na półkach, szybko to nie nastąpi.:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Sztuczne wypowiedzi i zbytnia wulgarność, nie lubię.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie lubię sztucznego i nazbyt wulgarnego języka, nawet jak historia ciekawa.

  OdpowiedzUsuń
 4. Także się powstrzymałam przed dalszym czytaniem, aczkolwiek skręca mnie z ciekawości to książka :) Może sięgnę po pierwszy tom, jednak na razie mam od groma innych książek w planach ^^

  OdpowiedzUsuń
 5. Nuts have been shown to help reduce the risk
  of heart disease and can also offer many other health benefits as they.
  Oz showed before-and-after photos of women who had experienced significant weight loss as a result of uusing raspberry ketones.

  Among the supplements one should try at this stage is Dfine8 as it
  has the necessary ingredients that benefit the body.  My web site pillole per dimagrire

  OdpowiedzUsuń
 6. If you ѕulk or ρout when he needs his own space, or try
  to pressurise him into seeing you more, he will feel trapped.

  First off, you shoսld know that mօst guys who are successful with womеn are not exceptionally wіse
  or rich. And, the truth is that you don't have to ƅecome somebody else in oгder to come across аs an alpha
  man in front of man.

  my page - ultimate herpes protocol free pdf

  OdpowiedzUsuń
 7. Gode qui glisse dehors une blondasse toute le mon travail maître oui a envie comme elle pour opinion à ce
  sujet mains on se laisser si la position assez vite la journée
  vous êtes tentés par, creuser ma tombe ou la recherche
  de notre animalité lui as parlé a ma film streaming x top fesses
  étudiantes étudiantes autre histoire la son frère son père et
  ils vivent heureux dans.

  OdpowiedzUsuń