CKK #4

17:17:00

Porcja wieści z książkowego świata:

* Okrągły miliard złotych ma zostać przeznaczony na rozwój czytelnictwa w Polsce. O takich pieniądzach na książkowe sprawy nie słyszeli nawet najstarsi górale, więc jestem bardzo, bardzo ciekawa co z tego wszystkiego wyniknie. Szczegóły tegoż jakże ambitnego planu na Ebookowym (klik).


* Tak w ogóle to rok 2014 został ogłoszony Rokiem Czytelnika, więc wiecie... to zobowiązuje - do czytania i promowania czytelnictwa :)

* Temu ostatniemu sprzyjają z całą pewnością wszelkie promocje (tylko nasze portfele na nich cierpią). Tym razem wyprzedają się Muza, Znak i Matras - polecam zajrzeć (klikklik i klik). Rabaty 25, 30 i 50% do obowiązują do końca stycznia. 

* Tymczasem u Moniki z bloga Magnolie pojawił się post podsumowujący rok w książkowej blogosferze, który udało mi się koncertowo przegapić. Całe szczęście trafiłam na niego z doskoku dzięki Twitterowi. Monika przygotowała mini prezentację, w której wypunktowała to, co działo się w 2013 roku na naszym podwórku. Dostało się nawet mnie i moim rozmowom z blogerami - dzięki :) Do poczytania tutaj

* I skoro już jesteśmy w temacie blogosfery, to wspomnę jeszcze, że na Twitterze Dady padło pytanie dotyczące tego, czy z nas, blogerów książkowych, można się śmiać. Pytanie nierozstrzygnięte. Dyskusja do podejrzenia w tym miejscu - klik

* W ramach uzupełnienia dorzucam jeszcze fajny tekst z bloga Dzień Później - polecam (klik)

* A kończąc tematy blogowe wspomnę, że  ruszyła nowa edycja konkursu na Blog Roku.  Może ktoś zamierza wystartować albo kibicować... albo jest po prostu ciekawy. Zainteresowanych odsyłam tutaj

* Wydawnictwo M wystartowało z promocją nowej inicjatywy. Nosi nazwę Czas na Biblię i ma związek z Janem Pawłem II oraz przygotowywaniem się do święta, jakim dla wszystkich katolików (zwłaszcza w naszym kraju) będzie ogłoszenie go w kwietniu świętym. Polecam zajrzeć na stronę Czas na Biblię* Miejska Biblioteka Publiczna w Gorlicach stworzyła krótki filmik, który pokazuje drogę książki do czytelnika. Warto zobaczyć (klik) :) 

* A na koniec parę niesamowitych zdjęć dziesięciu najbardziej inspirujących księgarni na świecie - chyba się zakochałam! Zainteresowanych odsyłam tutaj. Prawda, że niesamowite? :)

Możesz przeczytać też:

11 komentarze

 1. Tyyyle informacji, a ja tylko "pokaż link w nowej karcie". Jestem ciekawa, czy te pieniądze zostaną przekazane na promowanie tego czytelnictwa...

  OdpowiedzUsuń
 2. Te zdjęcia księgarni rzeczywiście niesamowite :) A prezentacja na Magnolie to świetny pomysł na podsumowanie roku :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Tyle kart pootwieranych ;) Dzięki takim wpisom mniej informacji mi umknie ;) Dzięki Karriba :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zasypałaś wprost informacjami ;)
  Jako że lubię obrazki rzuciłam się na te księgarnie - obłędne, nie mogę się zdecydować na faworyta.

  OdpowiedzUsuń
 5. Mnóstwo ciekawych informacji, dzięki! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Rok Czytelnika, nie wiedziałam! Ale frajda, trzeba przeczytać duuużo książek, by to uczcić. Uważam, że to świetny pomysł z tym "wyzwaniem" czytania Biblii, no bo jest to nie lada wyzwanie, gdyż lektura do łatwych nie należy.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawy wpis. Książkowa blogosfera jest naprawdę ogromna i nie zawsze da się wszystko ogarnąć. Ty, jak widać, świetnie sobie z tym radzisz:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Dobrze, że trzymasz rękę na pulsie, bo o większości tych akcji nie miałam zielonego pojęcia;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie wiedziałam, że rok 2014 jest rokiem czytelnictwa. Nie pozostaje mi nic innego niż czytanie jeszcze większej ilości książek.

  OdpowiedzUsuń
 10. Przyznam, że nie miałam pojęcia o istnieniu czegoś takiego jak Recenzenckie Wilcze Doły (tudzież z otwartym hejterstwem też się raczej w blogosferze książkowej nie spotkałam) - jak dla mnie żenada. Krytykować zawsze łatwiej, niż stworzyć coś swojego.

  OdpowiedzUsuń