W pierścieniu ognia

17:01:00

www.lubimyczytac.pl
Sięgając po książkę W pierścieniu ognia, która jest (rzecz jasna) drugą częścią cyklu Igrzyska Śmierci, zastanawiałam się poważnie, czy jeszcze cokolwiek pamiętam z pierwszego tomu. Takie są właśnie skutki czytania jednego cyklu z półrocznymi przerwami pomiędzy poszczególnymi częściami. Nie róbcie tego, jeśli nie musicie - to bardzo niemądre posunięcie... chociaż akurat w moim przypadku okazało się, że ze słynną trylogią autorstwa Suzanne Collins jest tak, jak z jazdą na rowerze - umiesz to robić, nawet jeśli nie praktykujesz tej umiejętności zbyt często. Słowem: pamiętałam wszystko doskonale. 

Katniss i Peeta wracają żywi z krwawych bojów na arenie i mają w perspektywie Tour de Panem, które ma za zadanie odbyć każdy zwycięzca Głodowych Igrzysk. Tymczasem w dwunastym dystrykcie żyje się ludziom coraz gorzej, podobnie zresztą jak w pozostałych jedenastu regionach. Co więcej, postać Katniss zaczyna być utożsamiana z buntem, a to wcale nie poprawia jej obrazu w oczach przerażającego prezydenta Snowa. Zwłaszcza, że zbliża się trzecie Poskromienie Ćwierćwiecza, z okazji którego następne igrzyska mają być wyjątkowo... wyjątkowe.

Śmiało mogę wyznać, że drugi tom Igrzysk Śmierci jest tak samo dobry jak pierwszy, tyle że o ile wcześniej moją ulubioną bohaterką tej historii była odważna Katniss, tak teraz ustąpiła miejsca bezcennemu Haymitchowi. Cóż za fantastyczny człowiek! Taki prosty i jednocześnie skomplikowany. No i zabawny - tym zawsze można u mnie zarobić plusa. 

Aż nie mogę doczekać się zakończenia tej opowieści... co się wydarzy? Czy Kapitol padnie? Czy Katniss przetrwa? A jeśli przetrwa, to czy zdecyduje się na Peetę czy Gale'a... czy może w ogóle daruje sobie te wszystkie romantyczne sprawy? Jak to będzie? Aby się dowiedzieć, pozostaje mi chyba przeczytać Kosogłos

Suzanne Collins: W pierścieniu ognia. Wydawnictwo Media Rodzina, 2009.

Igrzyska śmierci W pierścieniu ognia [Suzanne Collins] << KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE
Poprzednie części:
Suzanne Collins - "Igrzyska Śmierci"

Możesz przeczytać też:

15 komentarze

 1. Haymitch jest świetny :D Teraz koniecznie obejrzyj film, bo to naprawdę dobra ekranizacja :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pierwszy tom podobał mi się najbardziej. Ten też aczkolwiek troszeczkę mniej. Natomiast ostatni mnie nudził - oby tobie bardziej się podobał :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja przeczytałam wszystkie książki w niewielkim odstępie czasu, ale to jest jedna z książek, która bardzo zapada w pamięć i nawet, gdybym miała większe przerwy na pewno ciągle pamiętałabym poprzednie wątki :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Przeczytałam wszystkie trzy tomy jeden po drugim i to była świetna decyzja, bo doskonale pamiętałam poprzednie wydarzenia. Jeśli chodzi, o "W pierścieniu..." to jest to mój ulubiony tom trylogii Collins, a ekranizacji "dorobił się" świetnej
  Pozdrawiam :)
  izkalysa

  OdpowiedzUsuń
 5. Dla mnie cała trylogia jest bardzo waża, ponieważ otworzyła przede mną całkiem inny świat :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Pierwsza część jest najlepsza, druga minimalnie gorsza ale również świetna. Najgorsza jednak jest część trzecia zakończenie jest straszne, bardzo się zawiodłam na autorce ;/

  OdpowiedzUsuń
 7. Cała trylogia za mną, niestety tylko pierwsza część podobała mi się, pozostałe dwie, jak dla mnie - przeciętne.

  OdpowiedzUsuń
 8. Całość nawet mi się podobała :-)

  OdpowiedzUsuń
 9. Jak na razie mam za sobą tylko ekranizacje, choć całą trylogię spodziwam się zobaczyć pod choinką.

  OdpowiedzUsuń
 10. Cały cykl jeszcze przede mną.

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja już mam te książki za sobą, są genialne ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Czytałam pierwszą część i raczej na tym skończy się moja przygoda z książkowymi "Igrzyskami śmierci". Mam jednak zamiar kontynuować przygodę z bohaterami z wersji filmowej :)

  OdpowiedzUsuń
 13. przeczytałam całą trylogię i jest świetna:)

  OdpowiedzUsuń
 14. Właśnie jestem w trakcie seansu filmowego - cudo! :D
  Co chwila zaciskam pięści :D

  OdpowiedzUsuń