Poznajmy się: Wydawnictwo M

15:18:00

Dzisiaj mam dla was krótką rozmowę z panią Marylą Kanią, która jest dyrektorem promocji w Wydawnictwie M. Pozycje wydawane przez tę oficynę są w książkowej blogosferze doskonale znane (spójrzcie chociażby na to!), więc może warto dowiedzieć się czegoś więcej na temat samej eMki. Zapraszam :)

Jak to się stało, że świeckie i prywatne wydawnictwo postanowiło wydawać głównie książki o tematyce religijnej? Skąd w ogóle wziął się taki pomysł?

25 lat temu - ukazujące się prawie że w trzecim obiegu - religijne książki swoim wyglądem odstawały od pozostałych: były drukowane na szarym papierze, miały brzydkie okładki i prawie że nie były dostępne w księgarniach (sprzedawano je głównie przed kościołami). Celem powstającego Wydawnictwa M było przełamanie tej sytuacji. Właściciel wydawnictwa, jak i cały zespół związany był z ruchem Odnowy w Duchu Świętym, dlatego w sposób naturalny książki stały się nośnikami bliskich im treści życiowych i duchowych.

Jest tematyka religijna, jest trochę filozofii, a jakie są plany na przyszłość? Rozszerzenie oferty? Podążanie utartą ścieżką?

Jak już pokazała historia, Wydawnictwo M jest oficyną ciągle poszukującą i poszerzającą swoją ofertę, odpowiadającą na aktualne wydarzenia z życia Kościoła, kultury, a nawet polityki. Dlatego pojawiły się również książki z dziedziny publicystyki. Powstał także klub Prawda Dobro Piękno, którego nazwa jest wykładnią tematyki książek, które chcemy wydawać.

Kim jest przeciętny czytelnik książek wydawanych przez Wydawnictwo M? Do kogo kierowane są wasze tytuły?

Rozpiętość jest spora: od dzieci, które czytają nasze baśnie, studentów i alumnów, młode osoby poszukujące, po osoby dojrzałe, którym nasze książki (np. poradniki) podpowiadają jak mądrze żyć.

W tej chwili M jest jednym z tych wydawnictw, które najintensywniej współpracują z blogerami. Co najbardziej podoba wam się w takiej formie promocji?

Otwartość i szybkość działania! Bardzo dziękujemy! To dla nas i tematyki naszych książek także swoiste zwierciadło, w którym nasze książki się odbijają i dzięki temu możemy bardziej ukierunkować nasze propozycje wydawnicze.

I na koniec - dlaczego warto sięgać po wasze książki?

Są ciekawe i często są odpowiedzią na aktualne wydarzenia. Pomagają żyć, a także odnaleźć lub spotkać Boga, a generalnie dlatego, że jak mawiała Szymborska „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”. Spróbujmy odpowiedzieć zatem na wezwanie św. Augustyna: tolle lege, tolle lege!

Tak więc, drodzy rodacy, bierzcie i czytajcie :) 

Bardzo serdecznie dziękuję pani Maryli za odpowiedzi na moje pytania oraz nieocenionej pani Dorocie za zaaranżowanie całej rozmowy :)

Możesz przeczytać też:

12 komentarze

 1. O :) Z tym wydawnictwem nie miałam okazji jeszcze współpracować, ale... kto wie, może kiedyś sie uda :))

  OdpowiedzUsuń
 2. Z przyjemnością przeczytałam ten mini wywiad. Miałaś świetny pomysł. Profil wydawnictwa nie do końca mi podchodzi, ale idea mu przyświecająca jest zacna.

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny pomysł na taką rozmowę. Z wydawnictwem M współpracuje się wzorowo!

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo miło czytało mi się Twój post, świetny pomysł :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Interesujący pomysł na posta, będę je czytać z przyjemnością!

  OdpowiedzUsuń
 6. Współpracuję z Wydawnictwem M i jestem bardzo zadowolona z ich oferty książkowej :) kontakt z panią Dorotą jest świetny :)

  OdpowiedzUsuń
 7. O, pierwsze wydawnictwo, które zaproponowało mi współpracę :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Czytałam już dość sporo książek tego Wydawnictwa i muszę przyznać, że ich książki sa jak najbardziej w moim guście :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja też lubię ich książki, potrafią wyłowić zdolnych mniej znanych autorów :d

  OdpowiedzUsuń
 10. Dokładnie, na prezenty np. dla rodziców mają świetne książki i nie drogie

  OdpowiedzUsuń
 11. Jedno z porządniejszych wydawnictw w Polsce. Moja opinia o wydawnictwo M jest bardzo dobra.

  OdpowiedzUsuń