5 filmów w moim wieku

17:42:00

Dzisiaj będzie filmowo, bo jakiś czas temu u Klaudii z bloga Roztargniona sowa wypatrzyłam bardzo fajną zabawę - 5 filmów w moim wieku. Chodzi o wybranie pięciu produkcji, które swoją premierę miały w roku, w którym się urodziliśmy. Ten, w którym ja przyszłam na świat, był chyba całkiem niezły dla światowego kina: "Wielki Kanion", "Ojciec panny młodej", "Thelma i Louise", "Nawiedzony dom"... to tytuły, które nie złapały się do mojego zestawienia. A jakie się złapały? Odpowiedź poniżej :)

5. Milczenie owiec

Agentka Clarice Starling ma za zadanie ująć seryjnego mordercę, który morduje młode kobiety i obdziera je ze skóry (!). FBI, aby zwiększyć jej szanse, wysyła ją na "konsultacje" do przesiadującego w więziennym psychiatryku Hannibala. Ten niegdyś zjadał swoje ofiary (!!).


Bardzo głośna, oscarowa produkcja. Tylko dla ludzi o mocnych nerwach :)

4. Rodzina Addamsów

Rodzina Addamsów to dość nietypowa familia mieszkająca niedaleko cmentarza i lubiąca dziwne (w opinii normalnych ludzi) rozrywki. Każdy jej członek pochodzi z innej bajki, ale żadnemu nie można odmówić uroku osobistego ;)


Dzisiaj wszyscy są już częścią popkultury :)

3. Biały Kieł

Rzecz o przyjaźni krzywdzonego niegdyś psa i jego nowego, dobrego opiekuna. 


Aż się chce mieć wilka psa :)

2. Piękna i Bestia

Kto nie zna tej bajki, ręka do góry... Żadnych rąk nie widzę - tak jak przypuszczałam :) Moim zdaniem to jedna z najpiękniejszych historii miłosnych ever (doprawiona przepiękną piosenką Celine Dion i Peabo Brysona)...


Eh, kocham Disney'a :)

1. Robin Hood - Książę Złodziei 

Jeden z moich ulubionych filmów. Bardzo niewiele jest takich obrazów, które mogę oglądać w kółko i w ogóle się przy tym nie nudzić, ale to jest jeden z tych nielicznych. Kevin Costner, Morgan Freeman, Christian Slater i oczywiście niezastąpiony Alan Rickman w roli złego Szeryfa Nottingham. Jak dorzuci się do tego Bryana Adamsa i jego "Everything I do" to naprawdę (ale to naprawdę) niczego więcej mi nie potrzeba :)


No dobrze, to kto jest maniakiem filmowym i bez podpowiedzi wujka Google wie w którym roku się urodziłam? ;)) <żartowałam, spójrzcie na opis któregoś video>

PS. Pochwalcie się filmami w waszym wieku :)

Możesz przeczytać też:

22 komentarze

 1. Hmmm... Nawet nie sprawdziłam nigdy, jakie filmy są w moim wieku :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Same fajniaste filmy z Twojego rocznika. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ha! I jak lubię piosenkę Bryana Adamsa, tak Kevin Costner w roli Robin Hooda zupełnie, zupełnie mnie nie przekonuje! Pozostałe filmy - jak najbardziej w moim typie, uwielbiam:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawi mnie, jakie mi by wyszły filmy :)

  OdpowiedzUsuń
 5. "Milczenie owiec" najlepsze! Uwielbiam filmowego Hannibala *tutaj milion serduszek jak internetowy pokemon*.

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiam "Piękną i Bestię"! Ten film jest cudny! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Znam 4 z 5 filmów. Świetne produkcje! : )

  OdpowiedzUsuń
 8. to jest straszne! serio jestem z tego samego roku co Rąsia z Addamsów?? :D
  super pomysł na post Karriba! :)

  OdpowiedzUsuń
 9. O, Addamsowie :D

  Są o rok starsi niż ja ^^

  OdpowiedzUsuń
 10. 19991 rzeczywiście był świetny dla kinematografii :) 4/5 z wymienionych przez Ciebie to i moje jedne z ulubionych filmów. Kradnę TAG :D

  OdpowiedzUsuń
 11. Gdybym się pochwaliła, pewnie nawet nie skojarzyłabyś tych filmów, tak są stare ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Milczenie owiec koniecznie muszę obejrzeć, a Rodzinę Adamsów i Piękną i bestię uwielbiam :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Fajna zabawa. Może się skuszę na swoją listę.

  OdpowiedzUsuń
 14. "Milczenie owiec" to świetny film. Powiedziałabym nawet, że jest lepszy niż książkowa wersja tej historii:) Szukałam kiedyś filmów do takiego postu i stwierdziłam, że w roku, w którym się urodziłam nie na kręcono nic ciekawego:D Przynajmniej mnie nic nie zaciekawiło:)

  OdpowiedzUsuń
 15. 'Milczenie owiec' jest genialnym filmem, tak samo jak 'Rodzinka Adamsów :) Mój brat ma ostatnio taką manie, że zaczął oglądać wszystkie odcinki 'Rodzinki Adamsów' :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Wszystkie filmy widziałam. Jejciu, to tyle lat minęło? Rodzinę Addamsów ubóstwiam - i w ogóle lubię czarne komedie, i to właśnie chyba przez ten film. Milczenie owiec kocham - zarówno film, jak i książkę.
  A co wyszło w roku 1985? Sporo dobrych horrorów, muszę powiedzieć ;)

  OdpowiedzUsuń
 17. Uwielbiam wszystkie pokazane tu filmy ;) Milczenie owiec wielbię nie tylko w postaci filmu, ale i fenomenalnej książki :) A Disney zawsze pozostanie wielki ;)

  OdpowiedzUsuń
 18. Super TAG ;) Jestem o rok starsza i jakoś nic nie kojarzę z 90 ;)

  OdpowiedzUsuń
 19. Rodzina Addamsów :D:D:D Ja jestem o rok młodsza od Ciebie :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Może lepiej nie googlować filmów z mojego rocznika :D Milczenie owiec uwielbiam :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Lubię Rodzinę i Piękną i bestię ;-)

  OdpowiedzUsuń
 22. Świetna zabawa - koniecznie muszę się przyłączyć! :D a z przytoczonych przez Ciebie tytułów, tylko "Biały kieł" jest mi obcy. Czytałam książkę, ale filmu chyba nigdy w całości nie widziałam, może jakieś fragmenty. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń