Centrum Kultury Karriby #2

17:55:00

* Polcon 2013 już za nami. Jednym podobało się bardziej, innym mniej. Niepodważalnym faktem jest więc tylko ten, że nagrodę imienia Zajdla zgarnął  w tym roku Robert M. Wegner. Z tej okazji książki jego autorstwa przez dwa tygodnie można czytać za darmo w aplikacji Legimi. W miejscu przeznaczonym na kod promocyjny wystarczy wpisać "polcon2013". Pamiętajcie jednak, aby przed upływem dwóch tygodni wyrejestrować się z systemu, bo po tym czasie abonament za korzystanie z dostępnych tam książek naliczany jest automatycznie.
* W ubiegłym tygodniu odbyła się też pierwsza edycja LiteraTury. Bardzo fajną fotorelację z tego wydarzenia stworzyła Ann RK na swoim blogu. Do zobaczenia i poczytania tutaj.
* Cały czas trwa również akcja "Parkowanie z książką w Wilanowie". Szczegóły w poprzednim CKK.  
* Zbliża się druga edycja "Narodowego czytania" - akcji zainicjowanej przez prezydenta naszego kraju, Bronisława Komorowskiego. W tamtym roku był Mickiewicz, w tym przyszła pora na Fredrę. Jutro jego utwory będą czytane w całej Polsce - warto poszukać takiego miejsca obok siebie. Mole książkowe z Lublina powinny udać się do miłościwie panującej w okolicy Wojewódzkiej Biblioteki Miejskiej im. Hieronima Łopacińskiego. 
* Wszyscy podróżujący pociągami fani czytelnictwa powinni natomiast zainteresować się akcją "Książka w podróży". Na siedmiu polskich dworcach ustawiono specjalne regały z książkami, które można wziąć ze sobą do przedziału, a po dotarciu do celu zostawić je w kawiarni, autobusie albo w kinie. Szczegóły tutaj
* Dopiero co odbyła się we Wrocławiu LiteraTura, a miasto już szykuje się do kolejnego wydarzenia, którym będzie Europejska Noc Literatury. Tematem tegorocznej edycji imprezy jest podróż. 21 września przewodnikami po niej będą znani pisarze oraz czytający ich dzieła lektorzy tacy jak Magda Kumorek, Bartłomiej Topa czy profesor Miodek. Więcej szczegółów znajdziecie tutaj
* Wydawnictwo Vis-a-vis/Etiuda na jutro zaplanowało premierę nowego wydania "Draculi" Brama Stokera. Według mnie to najciekawsza propozycja na rynku w tym tygodniu.
* Na koniec jeszcze o tym co tygrysy lubią najbardziej, czyli o Targach Książki. Tym razem w Katowicach. Impreza zapowiada się świetnie, zwłaszcza dla blogerów. Będą spotkania, dyskusje (blogowanie to wyzwanie, rola współpracy blogerów z wydawnictwami) i rozstrzygnięcie konkursu E-buka. Aby bezpłatnie skorzystać z tych oraz innych atrakcji należy zarejestrować się na stronie Targów i zgłosić do punktu Obsługi Zwiedzających. Start 20 września. 

Nie wiem jak wy, ale ja na te targi chętnie bym się wybrała...

Możesz przeczytać też:

11 komentarze

 1. Niestety nie pojawię się na targach w Katowicach. Za to wyczekuje targów w Łodzi.

  OdpowiedzUsuń
 2. Niestety, u mnie tylko białostockie targi wchodzą w grę :(. Ogólnie rzecz biorąc to jestem zła, że wszystkie fajne imprezy czytelnicze/fajni blogerzy zamieszkują drugi koniec Polski.

  OdpowiedzUsuń
 3. Też chciałabym być na Targach, ale niestety nie dane mi będzie...

  OdpowiedzUsuń
 4. Niestety w czasie targów i wrocławskiej nocy jadę na wakacje :(

  OdpowiedzUsuń
 5. Wybieram się na Targi w Katowicach, mieszkam o rzut beretem:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jeśli chodzi o targi, to szczególnie serdecznie zapraszam do blogerskiej dyskusji, którą ma poprowadzić grupa Śląskich Blogerów Książkowych:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Jeszcze nie jestem pewna, ale chyba pójdę :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja się prawdopodobnie wybieram :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo podoba mi się ta idea bookcrossingu w podróży! Takie książki to dopiero mają przygody i ile podróżują:)
  written-by-bird.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja jeśli będę w Polsce, to się wybiorę na targi :)

  OdpowiedzUsuń