Tadzik!

16:02:00

Często czytam wywiady. Nie jakieś tam "rzeki", a zwykłe - gazetowe. Często też wywiady przeprowadzam, chociaż to może za dużo powiedziane. Zapytanie zawodnika po meczu o to jak się grało albo czy jest zadowolony z wyniku nie jest jakąś wielką sztuką. Ale lubię to robić, lubię pytać. To daje mi władzę. Mogę się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy o facetach, z którymi gadam. Pomyślałam, że fajnie byłoby lepiej poznać pewnego bardzo znanego pana.

Marzanna Graff na rozmowę zaprosiła Artura Barcisia, aktora, którego bardzo lubię. W każdej roli wydaje mi się bardzo autentyczny. Tadzio Norek, znany z "Miodowych lat" człowiek z kanałów czy Czerepach z "Rancza" - to chyba dwie role z których dzisiejsi widzowie kojarzą go najbardziej. Świetny aktor, fantastyczny człowiek. Pani Graff umówiła się z nim w teatrze Ateneum i pogadali. To znaczy ona głównie rzucała tematami, a on opowiadał. Bardzo ciekawie zresztą. Nie tylko o swojej pracy, ale i nieco o swoim życiu prywatnym.

Wielkie brawa należą się Wydawnictwu M za świetne wydanie tej książki. Duża czcionka, przejrzystość, zdjęcia z różnych etapów kariery aktora... "Rozmowy bez retuszu" to fantastycznie spędzone kilka godzin.Polecam wszystkim!

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu M.
Marzanna Graff, Rozmowy bez retuszu, Wydawnictwo M, Kraków 2011 

Możesz przeczytać też:

13 komentarze

 1. Niebawem będę tę książkę czytać dlatego ciesze się, że wszyscy ją polecają :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. ten wywiad byłabym skłonna przeczytać, nawet więcej niż skłonna :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo lubię pana Artura, może kiedyś sięgnę po tę książkę mimo że nie przepadam za biografiami.

  OdpowiedzUsuń
 4. Już czytając tytuł wiedziałam co to może być za książka :). "Tadzik" przetrwa na wieki :P

  OdpowiedzUsuń
 5. Słyszałam juz o tej ksiazce. Bardzo polubiłam tego aktora poprzez 'Miodowe lata' to czesc mojego dziecinstwa :)

  OdpowiedzUsuń
 6. To była świetna lektura. Dzięki niej poznałam trochę inne oblicze Artura Barcisia.

  OdpowiedzUsuń
 7. Niezbyt przepadam za czytaniem tak długich wywiadów ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Czytałam książkę i jestem przeogromnie zadowolona ;)Ale moja buzia otworzyła się ze zdziwienia nie z powodu, że recenzujesz pozycję, którą czytałam, ale po przeczytaniu zdania: "Zapytanie zawodnika po meczu o to jak się grało albo czy jest zadowolony z wyniku nie jest jakąś wielką sztuką." - nie myślałam, że prócz mnie i Kreatywy jest w znanej mi części blogosfery ktoś, kto interesuje się piłką nożną lub jest jakoś z nią związany ;P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ach i zapomniałam napisać, że i ja podziwiam niesamowite wydanie, dzięki któremu książkę wertowało się z przyjemnością ;)

   Usuń
  2. Uwielbiam nie tylko piłkę nożną, ale i sport w ogóle :)

   Usuń
  3. Te zdanie, normalnie jakbyś wyjęła mi z ust ;)

   Usuń