Piłkarze Barcelony zachęcają do czytania

16:49:00

Wracam! Nie wiem czy was to cieszy, czy nie, ale znowu tu jestem. Ostatnie dwa miesiące były dla mnie bardzo ciężkie - pod każdym możliwym względem, ale obiecałam przecież, że w lipcu się ogarnę. A oto dzisiaj już dziesiąty :)

Na dobry początek chciałabym wam napisać o bardzo fajnej akcji promującej czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży. Co zrobić, aby namówić swoją pociechę do polubienia się z książką? To proste - pokazać, że jej najwięksi idole czytają każdego dnia :)

Taką drogą poszli Meksykanie i do udziału w swoim spocie zaprosili kilku piłkarzy jednej z najlepszych drużyn piłkarskich na świecie, FC Barcelony.Panowie zachęcają do codziennego czytania przez przynajmniej 20 minut i mówią: Czytanie czyni wielkim!

Nie wiem jak was, ale mnie namówili - nawet jeśli na co dzień wolę Real ;) 

P.S. Zwróciliście uwagę na miny Xaviego, Iniesty i Pique w momencie, w którym zaglądają do tej wielkiej księgi? Bezcenne :)

Możesz przeczytać też:

9 komentarze

 1. Ciekawy pomysł. Niedawno oglądałem również polski klip mający na celu zachęcić biało-czerwone społeczeństwo do czytania, w którym wystąpiło parę znanych i lubianych person ze świata show-biznesu. Według mnie takie inicjatywy to lek na wstręt do książek. :P

  OdpowiedzUsuń
 2. Miny mają genialne ;) Najbardziej widzi mi się reakcja Pique. Szczerze powiem - ciekawy pomysł.

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajny filmik:) Ciekawa jestem rezultatów. Miejmy nadzieję, że kogoś przekona ten filmik do czytania książek. Mnie na pewno! :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Mina Pique sugeruje, że książkę widzi pierwszy raz na oczy :DD Szkoda, że nie rozumiem ani słowa :(

  OdpowiedzUsuń
 5. Piłkarze + książki? Jakoś tego nie kupuję ;P

  OdpowiedzUsuń
 6. Każda forma promowania czytelnictwa jest dobra :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Fajnie, że wróciłaś. Będę zaglądać.

  OdpowiedzUsuń
 8. Piłkarz też człowiek i czytać lubi :)
  naczytane.blog.pl

  OdpowiedzUsuń
 9. Przypomina się akcja: Pij mleko, będziesz wielki! :)

  OdpowiedzUsuń