Wszyscy kochamy tajemnice

15:14:00

Jedni trochę bardziej, inni trochę mniej. Ja kryminały uwielbiam, ale tak po prawdzie, to ja generalnie lubię książki :) I jeśli mam okazję sięgnąć po rodzimy produkt, na dodatek tak jakby historyczny, to czynię to... chciałam dodać niezwłocznie, tylko to jednak nie do końca prawda. No więc pozostańmy na tym, że czynię to :) 

Źródło
Samanta Greenwood przyjeżdża do Polski. Jej wuj, Janusz Maleta, zabiera ją do malowniczego Miłowa, gdzie młoda malarka ma zamieszkać na czas swojej wizyty. Dziewczyna poznaje tam sympatyczną na pierwszy rzut oka rodzinę Górskich. Cała sytuacja przestaje być miła, kiedy gospodarz domu zostaje zamordowany i do całej sprawy miesza się komisarz Łukasz Darski. Ktoś z domowników jest mordercą i trzeba się jak najszybciej dowiedzieć kto. Akcja nabiera tempa, jedno wydarzenie pogania następne, a potem... a potem to już trup ściele się gęsto ;)

Muszę przyznać, że nie byłam zachwycona kilkoma pierwszymi kartkami tej książki, ale później (ku własnemu zaskoczeniu) wciągnęłam się. Zresztą, ja już tak mam z kryminałami. Zawsze chcę się jak najszybciej dowiedzieć kto i dlaczego zabił, kto dosypał trucizny do napoju, kto czego się o kim dowiedział, kto i w jakiej sprawie skłamał, kto kogo z kim i kiedy zdradził i tak dalej. To jest strasznie ekscytujące i naprawdę uwielbiam te emocje :) 

Na dodatek akcja tej książki toczy się w latach trzydziestych ubiegłego wieku, co dodatkowo dodaje jej smaczku. A przynajmniej z mojego punktu widzenia, bo mi realia dwudziestolecia międzywojennego są naprawdę kiepsko znane. Bawiłam się więc przy tej lekturze całkiem nieźle i skończyłam ją dość szybko :) 

Polecam wszystkim fanom kryminałów :)

Możesz przeczytać też:

10 komentarze

 1. Zainteresowałaś mnie, chyba przeczytam :)
  Zapraszam do mnie :P

  OdpowiedzUsuń
 2. jest tyle książek, które chciałabym przeczytać a tak mało czasu i pamiętania o tych wszystkich tytułach :/
  może raz na jakiś czas dodasz post z kilkunastoma przeczytanymi książkami, które polecasz, aby zebrać w jednym miejscu? :))

  OdpowiedzUsuń
 3. Zapowiada się bardzo ciekawie się zapowiada:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Coś mi się zdublowało słówko "zapowiada":P

   Usuń
 4. Słyszałam już o tej książce ,ale jakoś zbytnio nie byłam do niej zapalona, Twoja recenzja to zmieniał, będę się za nią rozglądać.

  OdpowiedzUsuń
 5. Tak, tak wszyscy kochamy tajemnice, a jeśli tajemnica jest z lat trzydziestych XX wieku, to już koniecznie trzeba przeczytać! :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Książka z pewnością dla mnie, bo uwielbiam tajemnice. Boje sie troche, bo ksiazke napisała polka, ale i tak bede sie za nia rozgladac.

  OdpowiedzUsuń
 7. uwielbiam serię Agaty Christie ;) ogólnie kryminały mi się podobają ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo mi się spodobała okładka tego kryminału, co więcej kryminały uwielbiam, więc czuję się skutecznie zachęcona.


  P.S. A skoro "Wszystkie grzechy nieboszczyka" Cię zainteresowały, to zapraszam do wzięcia udziału w konkursie -> http://miqaisonfire.wordpress.com/2013/02/24/296-wszystkie-grzechy-nieboszczyka-iwona-mejza/ (pod koniec recenzji informacje)

  OdpowiedzUsuń