Hanna Januszewska - "Kopciuszek"

17:36:00Autor: Hanna Januszewska
Tytuł: Kopciuszek
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Rok wydania: 1990Pewien wdowiec, który wiódł spokojne życie ze swoją córką, postanawia ponownie się ożenić. Jego żoną zostaje matka dwóch dziewczyn. Wszystkie trzy kobiety wykorzystują córkę wdowca, którą wkrótce zaczynają nazywać Kopciuszkiem. Dziewczyna sprząta, pierze, szyje i cesze - wykonuje pracę ponad jej siły. Nieopodal domu wdowca wznosi się zamek króla. Jego syn postanawia wyprawić bal podczas którego zamierza poszukać sobie żony. Kopciuszek bardzo chce pójść na bal. Całe szczęście jej matka chrzestna jest wróżką...

Bajka o Kopciuszku jest jedną z moich ulubionych. Kojarzy mi się z dzieciństwem, pierwszą szkołą i oczywiście z początkiem mojej miłości do czytania. Przypuszczam zresztą, że nie tylko ja za nią przepadam :) Wolę ją co prawda w wersji oryginalnej, a więc tej autorstwa Charlesa Perraulta, ale właściwie nie ma to większego znaczenia - historia zawsze jest ta sama, bez względu na to kto ją opracował. 

Tak w ogóle to "Lektury pierwszoklasisty" były pierwszą książką jaką w życiu dostałam :)

Książkę przeczytałam w ramach akcji Niezapomniane lektury z naszego dzieciństwa.


Możesz przeczytać też:

10 komentarze

 1. Ja również uwielbiam Kopciuszka :) Fajnie, ze pamiętasz, jakąś książkę dostałaś jako pierwszą :)ja niestety nie mogę sobie przypomnieć :( ale za to pamiętam moją pierwszą książkę z biblioteki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pamiętam, że jako mała dziewczynka uwielbiałam tę bajkę :)
  Bardzo fajny blog, na pewno wpadnę tu jeszcze nie raz :)
  zapraszam do mnie :
  http://ksiazka-na-kazdy-dzien.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam ,,Kopciuszka'' i szczególnie lubię współczesne wersje filmowe tej historii i mogłabym oglądać ją bez końca.

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiałam tę bajkę. :) Zresztą mam do niej sentyment do dziś. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Kopciuszek był jedną z moich ulubionych bajek w dzieciństwie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Pierwsza idiotyczna myśl: To Polka napisałaś Kopciuszka? Druga: Fajna opowieść, chociaż później w życiu można mieć zbyt wygórowane oczekiwania do swoich księciów :)

  OdpowiedzUsuń
 7. O wiele bardziej od Kopciuszka, wolałam Śnieżkę :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja mimo że jestem mężczyzną, też lubiłem "Kopciuszka" :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Historię Kopciuszka chyba uwielbiają wszyscy :). Zresztą chyba większość z nas się z nią wychowała. Piękna to opowieść i chyba nigdy nie wyjdzie z mody. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń